oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 3.3., 17.kolo
SFC Opava 
od  
 Ústí n. L.
Vstupenku za vysloužité elektro

Fanoušci SFC mohou získat za vysloužilé elektro vstupenku na fotbal

25.9.2017, autor Redakce
Opava – Máte doma starý telefon, fén nebo třeba toustovač? Pak máte jedinečnou možnost vyměnit je za vstupenku na fotbalový zápas, a podpořit tak opavský fotbalový tým.

Prvních sto zájemců, kteří 14. října před fotbalovým utkáním Slezský FC Opava a FK Varnsdorf přinesou ke stadionu vysloužilé elektro do přistaveného červeného kontejneru, získá zdarma vstupenky na následující zápas Slezského FC Opava s Olympií Praha. Ten proběhne 28. října v Opavě.

Další zájemci, kteří již vstupenku za své elektro neobdrží, však nepřijdou zkrátka. Budou pro ně připraveny drobné upomínkové předměty fotbalového týmu. Veškeré staré elektrospotřebiče o maximálních rozměrech 40 x 50 cm, které fanoušci během kampaně u stadionu odevzdají, budou následně rozebrány na součástky a recyklovány.

Stejnou možnost jako v Opavě mají i fanoušci Karviné, proto bude během poločasu fotbalového utkání s Varnsdorfem zveřejněn výsledek tohoto regionálního Elektroderby, tedy zda více kilogramů starého elektra odevzdali fanoušci karvinského nebo opavského týmu. Zároveň si vylosovaní výherci mohou ještě zasoutěžit o chytrou televizi a další věcné ceny, jako například dres domácího týmu podepsaný hráči.

Akci na podporu sběru nepotřebného drobného elektra do červených kontejnerů v našem kraji organizuje kolektivní systém ASEKOL za finanční podpory Moravskoslezského kraje. V Opavě a blízkém okolí naleznete 20 těchto kontejnerů. Třídění odpadu je u nás už téměř běžná věc.

„Víme co se starým papírem, plasty i sklem. Přesto ale mnozí z nás zapomínají při úklidu vyčlenit staré elektro. Spotřebiče přitom obsahují nebezpečné látky jako například rtuť, olovo nebo kadmium. Ty se na klasické skládce uvolňují do půdy, vody a ovzduší a poškozují tím životní prostředí. Pokud ale vhodíte drobné elektro do červených kontejnerů, poputují přímo do recyklační linky, kde se z nich pomocí různých separací získávají původní suroviny a materiály ke znovuvyužití,“ upřesnil Zdeněk Kovářík, regionální manažer ASEKOL pro Olomoucký a Moravskoslezský kraj.

Opavané v loňském roce vytřídili 6711 kg elektroodpadu, v letošním roce je prozatím výsledek 5433 kg.

Bližší podmínky akce jsou zveřejněny na webu www.cervenekontejnery.cz.