Naše školička vítězná ve Smilovicích

16. 2. 2015

O P A V A - Výborným způsobem má nakročeno školička Slezského FC k zisku poháru starosty Smilovic, o který letos hraje. Během uplynulé neděle se hned dva týmy naskočily do třetí série halového turnaje, jenž se konal v už zmíněných Smilovicích. Právě zde se každoročně pořádá Halová liga přípravek.

Prvně se zaměřme na žlutý tým, jenž v základní části nenašel přemožitele a postupně si poradil s Karvinou, domácími Smilovicemi, MŠK Žilina (žlutí) a Frýdkem-Místkem. Většinu soupeřů našim nadějím navíc podařilo přejet rozdílem několika gólů.

Z prvního místa tak potom naskočili do finále, kde se střetli s polským mužstvem Gorniku Zabrze. Opavští kluci si s Poláky s přehledem poradili a zvítězili 3:1. Sluší se dodat, že nejlepším hráčem žlutého výběru se stal Matouš Polák. Jeho spoluhráč Tonda Halfar pak získal cenu pro nejlepšího fotbalistu celého turnaje.

Výsledky žlutého týmu. Základní skupina: SFC Opava – MFK Karviná 5:0, SFC Opava – TJ Smilovice 2:1, SFC Opava – MŠK Žilina žlutí 5:1, SFC Opava – MFK Frýdek-Místek 2:0. Finále: SFC Opava – Gornik Zabrze 3:1. Konečné umístění: 1.

Červeného týmu Slezského FC se už tolik nevedlo. V základní skupině poměrně výrazně prohrál téměř ve všech zápasech a s Frýdkem-Místkem si zahrál o konečné deváté místo. Prohrál však vysoko 1:5 a skončil poslední. Nejlepším hráčem mužstva byl zvolen Jonáš Vinckem.

Výsledky červeného týmu. Základní skupina: SFC Opava – Gornik Zabrze 1:2, SFC Opava – FC Baník Ostrava 1:7, SFC Opava – MŠK Žilina zelení 0:4, SFC Opava – FK Fotbal Třinec 0:4. O 9. – 10. místo: SFC Opava – MFK Frýdek-Místek 1:5. Konečné umístění: 10.

Turnaje se zúčastnili tito hráči: Viktor Bureš, Sebastian Dvořák, Adam Fuchsig, Tonda Halfar, Jan Haloda, Daniel Hrbáč, Matyáš Kavan, Jiří Lazar, Martin Maschke, Matěj Matýsek, Matouš Polák, Jakub Schuster, Jáchym Šejda, Jannis Theodoru, Jonáš Vincker, trenéři: Martin Kavan, David Matýsek.