Slezský FC uzavře sezonu ve Frýdku-Místku

27. 5. 2016
Redakce

O P A V A – Závěr letošní sezony Fotbalové národní ligy je tady. Opavské áčko bude v posledním kole cestovat na půdu Frýdku-Místku. Při klopýtnutí soupeřů, kteří jsou v tabulce nad námi, se můžeme posunout nahoru. To však podmiňuje tříbodový úspěch na hřišti Valcířů. Derby startuje v <b>sobotu 28. května od 17 hodin</b>.

S Frýdkem jsme sezonu začínali a s Frýdkem ji i zakončíme. Na onen srpnový zápas si možná vzpomenete. Zvítězili jsme nejtěsnějším možným rozdílem, když jediná branka padla až dvanáct minut před koncem. Balon se tehdy pro Frýdecké smolně odrazil od Matúše a byl z toho vlastenec.

S Valcíři jsme odstartovali také minulou sezonu. Na jejich hřišti před velmi slušnou návštěvou Opava nakonec zvítězila 3:2. Ve strhujícím derby se hned pětkrát měnilo skóre a svými kvalitami výrazně přesáhlo druholigový standard. Věřme, že sobotní vzájemné měření sil se ponese v podobném duchu.

Frýdek je nevyzpytatelné mužstvo. Jeho výkonnost je kolísavá a výsledky mají značné výkyvy. Typickým příkladem jsou například dubnová utkání. Svěřenci trenéra Mikuláše Radványiho nejprve zvítězili na půdě Táborska, ze Soukeníku se přitom body rozhodně nevozí snadno, my bychom o tom koneckonců mohli povídat své, a před domácím publikem následovala prohra s Varnsdorfem, který se oproti předchozím ročníkům potýká s bídnou formou. Frýdku se nepovedl ani minulý zápas na hřišti Vlašimi. Rozhodnuto bylo prakticky už v poločase, v němž Středočeši vedli 3:0. O lehkou korekci se pak v závěru přičinil Vyskočil.

V derby se bude chtít každý vytáhnout, přesto hra soupeře se už jen v našich posledních vzájemných kláních dala vysledovat poměrně snadno. Frýdek hraje zodpovědně zezadu, kdovíjak netvoří a spíše spoléhá na rychlé a nebezpečné brejky. Pozor si Opava bude muset dát na frýdecké ofenzivní hráče. Jedná se o Petra Hoška a hlavně pak o Lukáše Stratila, jenž je se šesti brankami nejlepším střelcem mužstva.

Zajímavostí z Vlašimi je situace ze sedmaosmdesáté minuty. Kouč Radványi tehdy poslal místo Jarabici na hřiště brankáře Prepsla, který měl podpořit útok. V nižších soutěžích občas vídaná věc, na druholigové úrovni však záležitost více než výjimečná. Uvidíme, jestli Prepsl nějaké minuty v poli přidá i v derby s Opavou.

Zápas je posledním pro opavského trenéra Jana Baránka a specifický bude zejména pro stopera Jana Žídka, který právě ve Frýdku podruhé v životě okusil chuť Fotbalové národní ligy, prosadil se a začal se živit jako profesionální fotbalista. O důvod víc se proti bývalým spoluhráčům vytáhnout.

Sobotní derby má začátek stanoven na 17. hodinu, stejně jako všechny ostatní duely Fotbalové národní ligy. Z utkání bude samozřejmě připraven také textový on-line přenos.

Sestava Frýdku z utkání s Vlašimí: Mihalek – Klabník, Slaninka, Ilko, Jarabica (87. Prepsl) – Krišto, Ujlaky, Skwarczek, Krčula (60. Mensah), Vyskočil – Stratil (60. Tobiáš).