oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 24.2., příp.
Slezský FC Opava 1
Skalica 0
sobota 3.3., 17.kolo
SFC Opava 
od 15:00
 Ústí n. L.
Třináctka zvítězila

Třináctka ovládla turnaj v Ostravě

2.12.2015, autor Redakce
O P A V A - Fotbalisté naší třináctky už mají nějaký ten týden po podzimní části sezony. Ani po jejím konci ovšem nelení a před nedávnem se zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje v Ostravě, který pořádaly MFK Vítkovice. Slezský FC se díky nejlepším výsledkům stal celkovým vítězem.

V ostravské hale Dubina se hrálo systémem každý s každým, přičemž všechna mužstva absolvovala celkem sedm utkání. Ta měla svou kvalitu a v době zimní pauzy šlo o velmi vítané zpestření a možnost konfrontace s dalšími silnými celky. Mladí Opavané podlehli pouze Prostějovu, remizovali s Hlučínem a vyhráli hned v pěti případech.

„Dá se říct, že jsme se po celou dobu turnaje prezentovali, až na jeden výpadek, velmi dobrým a vyrovnaným výkonem, který se zakládal na kvalitě každého hráče a následně i celého týmu,“ vysvětloval kouč opavské třináctky Martin Kotala.

„Díky tomu jsme turnaj vyhráli. Kluci si tak mohli užít příjemný pocit z prvního místa a možnost zvednout nad hlavu pohár pro vítěze. Byla to velká odměna za jejich hru a samozřejmě kluky chválím za dobrou reprezentaci našeho klubu,“ dodal vzápětí.

Výsledky SFC Opava na turnaji: SFC Opava - FC Fastav Zlín 5:1, SFC Opava - MFK Ružomberok 2:1, SFC Opava - 1. SK Prostějov 0:3, SFC Opava - MFK Frýdek-Místek 4:3, SFC Opava - REKORD Bielsko-Biala 5:0, SFC Opava - FC Hlučín 0:0, SFC Opava - MFK Vítkovice 3:1.

Branky Opavy: Martin Frey 4, Jaromír Blažej 4, Lukáš Manderla 4, Denis Kramář 3, Patrik Péter, Tomáš Rataj.

Sestava SFC Opava: Jaromír Blažej, Martin Frey, Šimon Henčl, Radim Hrbáč, Denis Kramář, Šimon Makovický, Lukáš Manderla, Patrik Péter, Tomáš Rataj, Jan Rozsypal, Philipp Skront, Martin Škrobánek, Dalibor Večerka, Štěpán Vícha.