Vysloužilé elektro za vstupenku zdarma! Soutěžit můžete také o televizi

9. 10. 2017
Redakce

Opava – Máte doma starý telefon, fén nebo třeba toustovač? Pak máte jedinečnou možnost vyměnit je za vstupenku zdarma na fotbalový zápas, a podpořit tak Slezský FC Opava!

Prvních sto zájemců, kteří před zápasem SFC Opava – FK Varnsdorf (sobota 14. 10. 2017) v čase od 17 do 18 hod. přinesou ke stadionu do přistaveného červeného kontejneru vysloužilé elektro, získají zdarma vstupenky na následující domácí zápas. Během poločasu zápasu si pak tři vylosovaní fanoušci mohou ještě zasoutěžit o chytrou televizi, dárkové poukazy do fanshopu Slezského FC a další ceny.

Veškeré staré elektrospotřebiče o maximálních rozměrech 40 x 50 cm, které fanoušci během kampaně u stadionu odevzdají, budou následně rozebrány na součástky a recyklovány.

Přineste na stadion vysloužilý mobil, fén, toustovač apod.

Kdy? 14. října 2017 v čase od 17 do 18 hodin před fotbalovým utkáním mezi Slezským FC Opava a Varnsdorfem a získejte zdarma vstupenku na utkání Slezský FC Opava – FK Olympia Praha.

Kontejner a stánek ASEKOL bude přichystán za hlavním vstupem u Střelnice!

Akci na podporu sběru nepotřebného drobného elektra do červených kontejnerů v Moravskoslezském kraji organizuje kolektivní systém ASEKOL za finanční podpory Moravskoslezského kraje. V našem kraji lze vysloužilé elektro třídit již do 308 červených kontejnerů, přičemž statutární město Karviná disponuje 20 ks červených kontejnerů. Stejný počet červených kontejnerů je umístěn také v Opavě a blízkém okolí. Veškeré staré elektrospotřebiče, které fanoušci během kampaně u stadionu odevzdají, budou následně rozebrány na součástky a recyklovány. Bližší podmínky akce jsou zveřejněny na webu www.cervenekontejnery.cz.

Proč je důležité třídit staré elektro?

Třídění odpadu je u nás už téměř běžná věc. Víme co se starým papírem, plasty i sklem. Přesto ale mnozí z nás zapomínají při úklidu vyčlenit staré elektro. Spotřebiče přitom obsahují nebezpečné látky jako například rtuť, olovo nebo kadmium. Ty se na klasické skládce uvolňují do půdy, vody a ovzduší a poškozují tím životní prostředí. Pokud ale vhodíte drobné elektro do červených kontejnerů, poputují přímo do recyklační linky, kde se z nich pomocí různých separací získávají původní suroviny a materiály ke znovuvyužití.

Kde jsou červené kontejnery, zjistíte rychle na www.cervenekontejnery.cz, statutární město Karviná disponuje 20 ks červených kontejnerů, stejný počet červených kontejnerů je také umístěn v Opavě a blízkém okolí.

O společnosti ASEKOL

ASEKOL, a. s., je neziskově hospodařící společnost, která od roku 2005 provozuje kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení. Na základě zápisu vedeného u Ministerstva životního prostředí ČR zajišťuje zpětný odběr elektrozařízení ve všech oblastech, např. výpočetní, telekomunikační a kancelářské techniky, spotřební elektroniky, elektrických nástrojů, nářadí, hraček a vybavení pro volný čas a sport, přístrojů pro monitorování a kontrolu a výdejních automatů (skupiny 1–10).

ASEKOL má uzavřeny smlouvy o zřízení míst zpětného odběru s více než 4 521 městy a obcemi a 2 900 opravnami a prodejnami elektro. Další tisíce sběrných míst vznikly díky vývoji a instalaci různých druhů kontejnerů na drobná elektrozařízení. Provozovaných více než 17 200 sběrných míst zajišťuje společnosti ASEKOL nejhustší sběrnou síť vysloužilých elektrozařízení ze všech kolektivních systémů v ČR i v Evropě.

ASEKOL za svoji společenskou odpovědnost získal prestižní národní ocenění TOP odpovědná firma. Zároveň byl na začátku února za své aktivity oceněn prestižní cenou Ruban d’Honneur neboli „Stuhou cti“ v soutěži European Business Awards (EBA) v kategorii Environmentální a udržitelný rozvoj.


sdílet