SK HS Kroměříž

Branky: 14. Blecha, 37. Přichystal

Číž - Hýbl, Janoščín, Pejša, Kopečný (85. Pawlik) - Rezek (60. Wehowský), Omale (46. Málek), Blecha, Ondráček (79. Šrek), Přichystal (60. Kadlec) - Vaněček (83. Kubovic)

Dostál - Tiahlo, Cupák, Diviš, Houser, Matoušek, Kiška, Hučko, Chukwudi, Oulehla, Franko

Slezský vyrazil v sobotu do Prostějova, kde jej čekal druhý zápas v rámci zimní Tipsport ligy. Soupeřem mu tentokráte byla Kroměříž.

Opavští byli od úvodních minut aktivnější na míči. Zodpovědnou hrou od obrany se dostávali do centrů z krajů hřiště a dělali obraně Kroměříže problémy. Do jedné takové situace se dostal Kopečný, který se po individuální akci dostal k centru. Ten si nejlépe našel Rezek, ale bohužel orazítkoval jen tyč. Ve 14. minutě se pak ale do vápna dral Přichystal, který byl nevybíravým způsobem poslán k zemi. Následnou penaltu pak proměnil Blecha a Slezský se tak ujal vedení v zápase. Následovala pasáž, ve které bylo na obou stranách hodně nepřesností a také faulů. Tuto pasáž utnul ve 37. minutě Přichystal, který se elegantně zbavil obránce a v prvním zápase po přesunu do Opavy zaznamenal také první branku a poslal Slezský do dvougólového vedení a jelikož se na hřišti do konce první poločasu již nic vážnějšího nestalo, odcházeli opavští do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Úvod druhého poločasu byl znovu hodně neurovnaný s velkým množstvím ztrát na obou stranách. První vážnější šance tak byla k vidění zhruba v 58. minutě, kdy Kroměříž rozehrával volný přímý kop a jeden z kroměřížských fotbalistů vyslal na opavskou bránu nepříjemný projektil, nicméně výborně zasáhl Číž. Víceméně celý druhý poločas se pak hrálo nahoru dolů. V 73. minutě se po rohovém kopu dostal k zakončení Kopečný, ale jeho pokus těsně minul kroměřížskou branku. Kroměříž se pak dostala do velmi dobré příležitosti v 79. minutě, nicméně jeden z jejich hráčů nedokázal trefit bránu. V 81. minutě se pak po pěkné kombinaci ocitnul v samostatném úniku Málek, ale neuspěl. Ke konci zápasu se pak neujal jak dalekonosný pokus Janoščína, tak ani střela kroměřížských zpoza šestnáctky a utkání tak skončilo vítězstvím opavských fotbalistů v poměru 2:0.