Se Startem Brno jsme si přesvědčivě poradili

6:1 (4:0)
TJ Start Brno

Branky: 9., 30. vlastní, 31. Kopečný, 33. Vaněček, 88. Celta, 90. Velička

Hafera (45. Číž) - Kopečný (Celta), Janoščín (45. Helebrand), Pejša, Hýbl (45. Wehowský) - Omale (Šrek), Málek, Ondráček (Chládek), Kim (45. Haitl), Přichystal (45. Rataj) - Vaněček (45. Velička)

O P A V A - V utkání se Startem Brno nebyla nouze o branky. V poločasu opavští vedli o čtyři branky. V závěru toho druhého pak upravili skóre na konečných 6:1

Od úvodních minut byla převaha na opavské straně. Hned v šesté minutě mohl utkání otevřít Ondráček. Z dobré pozice ale branku nedal. O tři minuty později se ale brněnská obrana zhroutila po tlaku Přichystala a přihrávka brankáři skončila až v bráně, 1:0. Tlak neustával a druhou branku mohl dát Málek, jenže jeho dobrá střela našla připraveného brankáře. Další šance na sebe nedala dlouho čekat a po centru Ondráčka nebyl daleko od branky Vaněček. Aktivita se ale Slezanům vyplatila. Ve 30. minutě totiž tlak na rozehrávku Brna vyústila až v druhou vlastní branku. Gólostroj třicáté minuty dále pokračoval a postupně se trefili ve 31. a ve 33. minutě Kopečný a Vaněček. Na branku Vaněčka navíc asistoval testovaný Kim.

Do druhého poločasu udělal realizační tým několik změn. Obměněná sestava však nepolevila z nasazeného tempa prvního poločasu a obraně Startu zatápěla i nadále. Velikou příležitost měl Haitl, ale jeho zakončení zpoza šestnáctky se mezi tři tyče nevešlo. Svou příležitost měl také Rataj, ale v rozhodující okamžik ho vyrušil jeden z obránců a zakončit tak nedokázal. Po jednom ze závarů se však o slovo přihlásili hosté, když z brejku dokázali snížit. V závěru si však poslední slovo vzali zpět opavští, když nejdříve Celta a po něm Velička upravili stav na konečných 6:1.