oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 24.3., 17.kolo
SFC Opava 
od 16:00
 Ústí n. L.

Selhání ve druhém poločase nás stálo body

13.10.2012, autor Redakce
Sobotní zápas ve Vlašimi se pro Opavu nezačal vyvíjet vůbec špatně. V první půli produkovali Slezané dobrý fotbal, bohužel nedávali šance. Druhé dějství naopak přineslo v našem podání pasivitu, která nás stála body.
11.kolo, sobota 13.10.2012, 16:00
Vlašim Vlašim
2:0
SFC Opava SFC Opava
Toma - Sus, Kucalas, Starý, Krob - Kraus (75. Klán), Pokorný (58. Janda), Křeček, Průcha - Jícha (87. Matoušek), Putz. Trenér Martin Frýdek.
 
Květon - Pomp, Metelka, Kostelný, Schaffartzik – Partyš (79. Žmolík), Wirth, Sedláček, Šrom – Radzinevičius (68. Lokša), Mrázek. Trenér David Vavruška.
 
Branky: 83. Janda, 86. Jícha. Rozhodčí: Plesar - Dobrovolný, Pochylý. ŽK: Putz – Mrázek, Kostelný.
Diváci: 411

Hned v úvodu prvního dějství mohl skóre otevřít Michal Šrom, jenomže ze tří metrů trefil pouze brankáře Tomu. „To nebyla jediná naše šance v prvním poločase,“ řekl asistent Davida Vavrušky Jaroslav Kolínek. „Dostali jsme se do dalších tří dobrých možností,“ dodal. Měl na mysli třeba tu, kdy šel Mrázek sám na brankáře a místo pokusu o lob raději volil špatnou přihrávku na Šroma.

Robustní útočník mohl skóre změnit i v závěru poločasu, kdy domácím nevyšla ofsajdová past. „Dnešní porážku beru na sebe, alespoň jednu ze šancí jsem měl proměnit,“ sypal si na hlavu popel Tomáš Mrázek. Vlašim se dostala k ohrožení Květona v první půli vlastně jen jednou, to ale Kucalase vychytal opavský gólman.

„Řekli jsme si, že obdobně budeme hrát i ve druhém poločase, jenomže to, co jsme na trávníku předváděli, byla katastrofa. Prakticky od úvodního hvizdu druhé půle jsme si koledovali o gól,“ řekl Kolínek.

Vlašim najednou měla prostor a opavská defenziva se dostala pod tlak. Akcie Opavských držela nad vodou obětavost Honzy Schaffartzika a Františka Metelky. Po střele Křečka nás dokonce zachraňovala tyč. Bohužel sedm minut před koncem se Graffin přece jen dočkal a Janda otevřel skóre, zdecimovaná Opava poté ještě inkasovala po střele Jíchy. „Takhle hrát nemůžeme. Druhý poločas byl z naší strany hrozný, tohle se už nesmí opakovat,“ uzavřel Jaroslav Kolínek.

Ve Vlašimi opět nechyběli ani naši fanoušci, na dalekou cestu se jich vypravilo čtyřiadvacet.