SFC Opava
U19: SFC Opava - Mladá Boleslav 2:0

Starší dorostenci mají další výhru, doma zlomili Mladou Boleslav

29.3.2014, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
O P A V A - Devatenáctka Slezského FC je na jaře jako vyměněná a z šesti zápasů zatím prohrála pouze jediný. Nyní doma zaslouženě porazila Mladou Boleslav po trefách Macíčka s Pavlem Zagolem. Brankář Lukáš Godula navíc vychytal čisté konto. Po šesti jarních kolech tak má opavský dorost na kontě jedenáct bodů, což předtím nasbíral za celý podzim.
29.kolo, sobota 29.3.2014, 14:00
SFC Opava SFC Opava
2:0
Mladá Boleslav Mladá Boleslav
Godula – M. Zagol, Macíček, Pavlíček, Rubý – Rolný – Lavrovič (90. Košárek), Wicker (72. Šindler), Janetzký (87. Češek), Machuča (89. Mezera) – P. Zagol (80. Maléř).

Dědek – Wolf (81. Kořínek), Glöckner, Marek (55. Scheufler), Houžvička – Lacek, Zemánek – Razák (57. Ladra), Zörkler, Pekař – Kubelka (66. Kühnel).

Branky: 64. Macíček, 75. P. Zagol. Rozhodčí: Hock – Arnošt, Duda.

Slezané začali skvěle, byli aktivní a od prvních minut se hnali dopředu. První vážnější šanci Opavy registrovali diváci ve 12. minutě, kdy zprava odcentroval M. Zagol a voleji Janetzkého mnoho nechybělo. Poté se z hranice šestnáctky osmělil domácí Machuča a mladoboleslavský gólman Dědek jeho střelecký pokus kryl.

Na druhé straně vylekal Opavu Houžvička, který poslal míč z přímého kopu do ohně a Godula jej ve výskoku minul. Balon následně skončil jen těsně vedle pravé tyče. To bylo ze strany hostí v první půli vše a opět začal ordinovat Slezský FC. Aktivní M. Zagol poslal míč z pravé strany znovu na Janetzkého, který si míč pustil do středu hřiště, jenže sám před Dědkem vypálil těsně mimo.

Pak našel útočník P. Zagol na malém vápně dobíhajícího Machuču, jenže jeho střela placírkou byla zblokována na roh. Exekuce se tradičně ujal Lavrovič, jenže hlavičku stopera Macíčka zlikvidoval pozorný Dědek. Na konci prvního poločasu ještě na Dědka uháněl osamocený P. Zagol, ale ani on nemířil přesně.

Ve druhé půli byla Mladá Boleslav o poznání nebezpečnější a Godulovi vyslal první varování v 52. minutě Zörkler. Ten dostal ve vápně mnoho prostoru a ranou z otočky nechal vyniknout opavského brankáře. Pak ještě z přímého kopu mířil jen těsně nad Lacek.

Paradoxně ve chvílích, kdy byla Opava pasivnější, otevřela skóre. Míč po rohovém kopu Machuči doputoval až k Macíčkovi, který jej důrazně poslal do brány, a naděje Slezského FC vedly. Hosté sice kontrovali hlavičkou Scheuflera, ale s tou si poradil Godula. Navíc krátce nato utekl Lavrovič společně s P. Zagolem a jejich spolupráce vyústila v druhý gól Opavy, o který se přízemní pumelicí k tyči postaral druhý jmenovaný - 2:0.

Hosté vsadili vše na útok, ale pozorně bránící domácí výběr jim toho směrem dopředu mnoho nedovolil a navíc mohl přidat ještě třetí zásah. Střídající Maléř totiž unikal sám na Dědka, který při výběhu uklouzl, a opavský forvard se snažil nahrát před branku volnému Mezerovi. Dědek se však stihl vrátit a přihrávku zpacifikoval. Další gól tak již nepadl a Opava si připsala zasloužené tři body.