oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
pátek 5.8., 2.kolo
SFC Opava 3
Dukla 0
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 
10:15
 SFC Opava


V lednu 2015 byly zveřejněné tyto aktuality

31.1.Prohra v SeniciSlezský FC v dalším přípravném utkání nestačil na slovenskou Senici, kde prohrál v poměru 2:4. Oba opavské góly vstřelila zimní posila Tomáš Jursa.
28.1.Mladší dorost padl se SencemOpavská sedmnáctka nestačila v dalším přípravném utkání na stejně starý výběr Sence.

Senec U17 - SFC Opava U17 4:0 (2:0)

Lukáš Černín (trenér SFC Opava): „Soupeř byl v tomto utkání lepším týmem a zaslouženě vyhrál. Z naší strany jsme si moc šancí nevytvořili, a když ano, skončilo to nepřesným zakončením jako v podání Hluchého či Fojtíka. Do dalších utkání máme co zlepšovat. V týmu nám chybělo osm hráčů, což na hřišti bylo samozřejmě vidět, ale na to se vymlouvat nechceme. Vyzkoušeli jsme si další hráče z mladšího ročníku, kteří mají šanci nahlédnout do sedmnáctky.“
27.1.Sedmnáctka porazila FrýdekMladší dorostenci U17 zvítězili na půdě Frýdku-Místku v poměru 4:2.
Frýdek-Místek U17 - SFC Opava U17 2:4 (1:2)
Branky Opavy: Fojtík 2, Musila, Stuchlík.

Lukáš Černín (trenér SFC Opava U17): „Utkání bylo zajímavé a šanci na vítězství měly oba celky. V našem týmu se objevilo několik velice slušných výkonů hráčů, což je potěšující. V náš prospěch rozhodla lepší produktivita, vyšší nasazení a hlavně větší důraz v osobních soubojích, tudíž jako trenéři může být spokojeni s přístupem hráčů k utkání.“
25.1.U19: Výhra nad ZabrzePo středeční porážce 2:3 se stejně starými vrstevníky z Vítkovic (Branky Opavy: M. Helebrand, Farský) si v sobotním přípravném zápase výběr trenéra Aloise Skácela spravil chuť a v kvalitním utkání proti vedoucímu celku centrální slezské ligy juniorů Gwarek Zabrze U19 zvítězili 2:0 po brankách Adamovského a Žingora.
21.1.U17: Prohra s PúchovemMladší dorostenci Slezského FC U17 změřili síly se devatenáctkou Púchova a padli v poměru 0:2.
SFC Opava U17 - Púchov U19 0:2 (0:0)
Sestava Opavy: Mosler – Musila, Hájek, Černín (41. Šafrán), Kovács (41. Dluhoš) – Šefčík, Mička, Vavrečka, Fojtík – Barteska, Hluchý (Stuchlík).

Lukáš Černín (trenér SFC Opava U17): „Ve vyrovnaném utkání, kde byly šance na obou stranách, rozhodla větší produktivita hostů. My jsme byli nejblíže gólu v 60. minutě za stavu 0:0, kdy byla po skrumáži v náš prospěch nařízena penalta, ale Vavrečka bohužel nebyl úspěšný, což se ukázalo jako rozhodující moment.“
21.1.Remíza s béčkem SigmyFotbalisté Slezského FC v přípravě remizovali s rezervou Sigmy Olomouc v poměru 2:2. Branky Opavy: Tomáš Machálek 2.
19.1.U19: Remíza s HulínemDevatenáctka Slezského FC v sobotu remizovala s třetiligovým Hulínem na jeho hřišti v poměru 3:3. Branky Opavy: A. Helebrand, M. Helebrand, Berger z pen.
12.1.Dva noví hráči na testechDo Slezského FC přichází na týdenní testy devatenáctiletý obránce Martin Vojtěšek a jedenadvacetiletý záložník Martin Janošík, oba z Liberce. V rámci zkoušky odehrají v Opavě dva přípravné zápasy.
12.1.Změna času utkáníVe středu 14. ledna se Opava od 16 hodin střetne na umělé trávě v Rybniku s Ruchem Chorzów. Další přípravné utkání Slezského FC na umělé trávě v Rybniku se odehraje v sobotu 17. ledna od 13:30. V jednání je soupeř z Bielsko-Bialé.
10.1.U19 - Frýdek-Místek 5:0Starší dorostenci Slezského FC v přípravě na kylešovické umělce porazili Frýdek-Místek v poměru 5:0. Branky: 5. M. Helebrand, 22. A. Helebrand, 67. Farský, 71. Rychlý, 75. Kolísek.
5.1.Lumír Sedláček už úřadujeBývalý vynikající záložník Slezského FC Lumír Sedláček zůstává v klubu i po konci aktivní kariéry. Vedle trénování přípravek se od 2. ledna 2015 stal novým sekretářem klubu. Jeho předchůdci Josefu Hellebrandovi byla v klubu nabídnuta spolupráce, o které se rozmýšlí, a své rozhodnutí bude řešit s generálním manažerem Aloisem Grussmannem.