oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
pátek 5.8., 2.kolo
SFC Opava 3
Dukla 0
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 
10:15
 SFC Opava


V lednu 2016 byly zveřejněné tyto aktuality

30.1.Janetzký povolán do repreJakub Janetzký, člen A-týmu SFC Opava, byl dodatečně donominován k přátelskému dvojutkání reprezentační devatenáctky proti Řecku, a doplní tak Matěje Helebranda v nominaci národního týmu. Gratulujeme!
30.1.Béčko podlehlo juniorce BaníkuDivizní rezerva Slezského FC ve svém druhém přípravném utkání nestačila na výběr Baníku Ostrava, kterému podlehla v poměru 1:4. Jediný gól Opavy dal Krčmařík.
26.1.Matěj Helebrand znovu v repreReprezentační trenérské duo Pavel Malura a Pavel Hoftych nominovalo opavského hráče Matěje Helebranda k přátelskému dvojutkání českého výběru do devatenácti let proti Řecku. Zápasy se uskuteční ve dnech 2. a 4. února 2016 v Aténách. Matějovi za celý klub gratulujeme! Mezi náhradníky se rovněž objevilo jméno Jakuba Janetzkého, dalšího hráče Slezského FC.
24.1.Devatenáctka v přípravěNaše devatenáctka porazila ve svém třetím přípravném utkání Opole 13:0. „Soupeř bohužel přijel s mladšími hráči. Zápas tak svůj účel nesplnil,“ řekl trenér Alois Skácel. V sobotu hrají Slezané s Frýdkem-Místkem.
Branky Opavy: A. Helebrand 3, Kirschner 3, Barteska 2, Vitoul, Večerek, Tesařík, Musila, Mako.
20.1.Slezský FC padl s béčkem SigmyOpavští fotbalisté ani v posledním utkání základní skupiny Tipsport ligy nedokázali bodovat. Slezané nestačili na rezervní tým Sigmy Olomouc a po dvou brankách Adama Ševčíka v rozmezí tří minut prohrál v poměru 0:2. Utkání o umístění čeká Slezský FC v sobotu 23. ledna od 14 hodin, kdy se v Bílovci utká s Frýdkem-Místkem.
16.1.Opava podlehla BrnuFotbalisté Slezského FC v druhém utkání zimní Tipsport ligy nestačili na výběr Zbrojovky Brno a prohráli v poměru 1:2. Slezany provázela smůla v koncovce, několikrát zazvonili na brankovou konstrukci brněnské brány.
13.1.Slezský FC podlehl ChorzówuFotbalisté Slezského FC ve druhém přípravném utkání podlehl Ruchu Chorzów v poměru 1:2. Jediný gól Opavy vstřelil Jan Schaffartzik.
11.1.Rychlý v reprezentaciAdam Rychlý je dalším z dorostenců Slezského FC Opava, kterému se dostalo cti být nominován do reprezentačního výběru ČR. Člen opavské devatenáctky a svěřenec trenéra Aloise Skácela byl nominován koučem Pavlem Hoftychem na soustředění reprezentačního výběru do 18 let, které se uskuteční v Uherském Brodě v době od 17. 1. – 22. 1. 2016. Jeho součástí bude sehrání přátelských utkání proti A-mužstvu Slavie Kroměříž a juniorce Fastavu Zlín.
9.1.Áčko podlehlo ZlínuOpavští fotbalisté na úvod zimní Tipsport ligy nestačili na Zlín a prohráli v poměru 2:3. Góly Slezanů vstřelili Jan Žídek s Jakubem Swiechem.