oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.7., příp.
Skalica 2
Slezský FC Opava 0
sobota 21.7., 1.kolo
Sparta 
od 19:00
 SFC Opava


V červenci 2018 vyšly tyto články:

19.7.Úsměv, prosím. Fotbalisté Slezského FC se fotiliRedakceOpava – Nová sezona FORTUNA:LIGY se hlásí o slovo a fotbalisté Slezského FC už za sebou mají tradiční týmové focení ve zbrusu nových dresech.
18.7.Potvrzeno. Rada města posvětila výsledek výběrového řízeníRedakceOpava – V dubnu městští zastupitelé odsouhlasili záměr investice do vybudování vyhřívaného trávníku v Městských sadech, který je nutnou podmínkou k tomu, aby klub mohl hrát nejvyšší soutěž na svém stadionu. Nyní Rada statutárního města Opavy schválila výsledek výběrového řízení. V Opavě by se tak brzy mohlo začít s výstavbou vyhřívaného trávníku.
18.7.První kolo na Spartě? Sen, ale neporazitelná není, hlásí PuškáčRedakcePetrova Ves, Opava – Generálka se Skalicí opavským fotbalistům nevyšla. Byť herně svého slovenského soupeře přehrávali, nedokázali se prosadit. Přípravu je ale ta tam. Slezané už ladí na pražskou Spartu, kde je v sobotní podvečer čeká úvodní kolo Fortuna:ligy.
17.7.Předprodej na Zlín startuje! Kde lze koupit lístky?RedakceOpava – Ostrá sezona už klepe na dveře a po úvodním duelu na půdě pražské Sparty čeká opavské fotbalisty domácí utkání se Zlínem, které se odehraje na brněnském stadionu Srbská.
14.7.Slezané nedali šance, v generálce prohráli se SkalicíSKL - OPA 2:0, 0.kolo | Redakce | FOTO: Deník / Petr DušekPetrova Ves – Byť byli herně lepším týmem, opavští fotbalisté v posledním přípravném utkání podlehli slovenskému druholigistovi ze Skalice. Slezané nedokázali proměnit své šance, a pak dvakrát inkasovali po standardkách. Zápas nedohrál obránce Matěj Hrabina, který si poranil kotník.
12.7.Poslední test je tady. Opavští v generálce narazí na SkaliciRedakceOpava – Fotbalisté Slezského FC před sebou mají poslední přípravné utkání. V sobotu 14. července od 17.30 změří síly se slovenskou Skalicí.
10.7.OBRAZEM: Pruhy jsou zpět. SFC ukázal nové dresyRedakce | FOTO: Deník / Petr WidenkaOpava – Fotbalisté Slezského FC půjdou do nadcházejícího ročníku FORTUNA:LIGY v nových dresech. Vizuál vychází z historických úborů, které dříve oblékali opavští fotbalisté. Na dresy se tak vrací tradiční pruhy.
10.7.Lístky na Spartu v prodeji. K mání jsou ve fanshopu i SluněRedakceOpava – Ostrý start FORTUNA:LIGY se blíží a opavského nováčka hned v úvodním kole čeká tuhá bitva. Slezský FC se totiž v sobotu 21. července od 19 hodin představí na půdě pražské Sparty. Chystáte se podpořit Opavu přímo na Letné?
7.7.Opava pokřtila dresy výhrou, porazila SlaskWKS - OPA 1:2, 0.kolo | Redakce | FOTO: Deník / Petr WidenkaWroclaW – Nové dresy i výhra na hřišti Slasku Wroclaw. Opavským fotbalistům sobotní výjezd do Polska prostě vyšel. Poláci vedli, ale ještě do poločasu srovnal Jan Schaffartzik a vítězný gól vstřelil ve druhé půli David Puškáč.
6.7.Opava jede do Wroclawi. Bude překvapení, hlásí RovňanWKS - OPA 1:2, 0.kolo | RedakceOpava – Třetí zápas s polským týmem je tady. Po Opole a Górniku Zabrze změří Opavští síly s účastníkem Ekstraklasy Slaskem Wroclaw. Utkání bude mít zvláštní náboj v tom, že oba fanouškovské tábory mají mezi sebou družbu.
5.7.Slezský FC podlehl Górniku, trefil se FreitZAZ - OPA 2:1, 0.kolo | Redakce | FOTO: Deník / Petr WidenkaOpava – Fotbalisté Slezského FC se představili na krásném stadionu Górniku Zabrze, který si Opavu pozval ke generálce na účast v pohárové Evropě. SFC odvedl velmi solidní výkon, ale prohrál 1:2. Gól Opavy vstřelil novic Tomáš Freit.
4.7.Opava míří do Polska, představí se v ZabrzeZAZ - OPA 2:1, 0.kolo | RedakceOpava – Máme tady další přípravné utkání. Ve čtvrtek 5. července od 19 hodin se opavský tým představí na hlavním stadionu Górniku Zabrze.
3.7.Brno? Na Srbské se mi bude dařit, směje se KuzmanovićRedakceŠtěpánkovice – Vrátil se do míst, kde rok bydlel. Slezský FC si na hřišti ve Štěpánkovicích poradil s polským celkem Odra Opole a Nemanju Kuzmanoviće, který v tamní obci žil, přivítal na hřišti sympatický transparent.
2.7.Opavští fotbalisté jsou na soustředění. Do Kravař vyrazili na koleRedakce | FOTO: Jaroslav RovňanOpava – Fotbalisté Slezského FC vyrazili do Kravař, kde se budou týden připravovat na nadcházející sezoně. Ladit formu budou na soustředění v Buly Aréně, kam z Opavy v pondělní dopoledne vyrazili hromadně na kolech.
2.7.Freit míří do SFC. Z Opavy jsem nadšený, hlásí nadějný mladíkRedakce | FOTO: Deník / Petr DušekOpava – Poprvé se k týmu připojil v pondělí a hned si krátce promluvil s trenérem Romanem Skuhravým. Řeč je o záložníkovi Tomáši Freitovi (na snímku uprostřed). Dvacetiletý fotbalista je třetí posilou Opavy. Do Slezského FC míří z pražské Slavie.
2.7.OBRAZEM: Slezský FC v Kravařích poprvé trénovalRedakce | FOTO: Deník / Petr Dušek a Jaroslav RovňanKravaře – Soustředění zahájeno, jede se naplno. Poté, co dorazili do kravařské Buly Arény, se opavští fotbalisté přesunuli na nedaleké travnaté hřiště, kde absolvovali úvodní trénink.