oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 2.7., příp.
SFC Opava 2
Pov. Bystrica 2
středa 6.7., příp.
SFC Opava 
11:00
 Jastrzebie


Posledních 30 článků

2.7.Slezský remizoval v druhém utkání přípravy s Považskou BystricouOPA - PVB 2:2, 0.kolo | RedakceOpava – K druhému přípravnému utkání nastoupili hráči SFC na hřišti v Kravařích, kde jim soupeřem byl slovenský tým MŠK Považská Bystrica.
2.7.West: Měli jsme spoustu šancíRedakceOpava – Ve čtvrtek se představili svěřenci trenéra Westa na Spartě, v sobotu dopoledne pak v Kravařích přivítali slovenský tým MŠK Považská Bystrica. Jak utkání viděl hlavní trenér Roman West a co nyní čeká na jeho svěřence?
1.7.West: Hráči podali velmi slušný výkonRedakceOpava – Opavští fotbalisté se na úvod představili proti Spartě. V zápase, který skončil 3:0 pro domácí Spartu však hráči nepodali vůbec špatný výkon. Zápas zhodnotil trenér opavského týmu, pan Roman West.
1.7.Kramář: Nemyslím si, že by nás Sparta nějak přejelaRedakceOpava – Fotbalisté Slezského FC se na úvod přípravy utkali na Strahově s A-týmem pražské Sparty. V konečném výsledku Opava prohrála 3:0. Svůj miniduel dvou různých sestav však lépe svedla ta druhá, ve které se nacházel také Denis Kramář.
30.6.Didiba přestupuje do ZlínaRedakceOpava – Kamerunský univerzál Joss Didiba opouští Slezský a po dvou letech míří za první ligou do Zlína.
30.6.Organizační informace pro fanoušky před utkáním ČR vs. ŠpanělskoRedakceOpava – Již dnes odehraje na opavském stadionu svůj zápas český výběr, který se v rámci Mistrovství Evropy žen do 19 let utká se Španělskem. Výkop je naplánován na 17:30.
30.6.Slezský na úvod přípravy prohrál na SpartěSPC - OPA 3:0, 0.kolo | RedakceOpava – Fotbalisté Slezského FC se na úvod přípravy utkali s pražskou Spartou. Trenér West do zápasu vyslal dvě plné sestavy. Jednalo se o první ostrý test v samotném začátku letní přípravy před odjezdem na soustředění. Zlepšený výkon ve druhém poločase na Spartu nestačil a Opava tak prohrála 3:0.
29.6.U10 se zúčastnila mezinárodního turnaje v NěmeckuRedakceOpava – Skvělé zakončení sezony 2021/2022 zažila U10 na obrovském turnaji v Německém Verlu, nedaleko Bielefeldu. Turnaje se zúčastnily ty nejkvalitnější týmy z celé Evropy a naše desítka se mezi touto fotbalovou smetánkou neztratila.
29.6.V sobotu s Považskou Bystricou, v pondělí na soustředění do Polska a generálka s TřincemRedakceOpava – Již zítra zahájí fotbalisté SFC sérii přípravných utkání na novou sezonu na hřišti pražské Sparty. Následně je čeká ještě sobotní přípravný duel v Kravařích a v pondělí pak odjezd na soustředění do polské Wodzislawi.
27.6.EURO WU19 startuje v Opavě zápasem Španělska s ItáliíRedakceOpava – Evropský šampionát žen do 19 let odstartuje zápasem české reprezentace proti Francii. V Opavě se jako první představí fotbalistky Španělska a Itálie v pondělí 27. června od 17:30. Celkem stadion v Městských sadech bude hostit čtyři zápasy.
27.6.Organizační informace pro fanoušky před utkáním Španělsko vs. ItálieRedakceOpava – Již dnes, tedy v pondělí 27. června, se odehraje na opavském stadionu první zápas v rámci Mistrovství Evropy žen do 19 let. Od 17:30 budete moci sledovat utkání Španělsko vs Itálie.
26.6.Realizační tým SFCRedakceOpava – Hlavní trenér Roman West bude hlavou realizačního týmu, který je složený částečně z nových tváří a částečně pak z trenérů, fyzioterapeutů a masérů, kteří již součástí opavského týmu byli v poslední době.
26.6.Jiří Janoščín pokračuje v OpavěRedakceOpava – Obránce Jiří Janoščín prodloužil v Opavě smlouvu do léta 2024.
24.6.Pozvánka na valnou hromaduKlubOpava – Představenstvo akciové společnosti Slezský fotbalový club Opava a. s. se sídlem Lípová 105/2, Předměstí, 746 01 Opava, IČ: 25 835 912 Spisová značka: B 2192 vedená u Krajského soudu v Ostravě (dále jen „Společnost“) svolává v souladu s příslušným ustanovením zákona č. 90/2012 Sb., o obchodních korporacích (dále jen „ZOK“ nebo „zákon o obchodních korporacích“) a Stanov Společnosti mimořádnou valnou hromadu, která se bude konat dne 25. 7. 2022 od 18 hod. v sídle společnosti na ulici Lípová 105/2, Předměstí 746 01 Opava, zasedací místnost II patro.
24.6.Slezský v neděli zahájí přípravu na nový ročníkRedakceOpava – Od konce předešlé sezony uběhl jen měsíc a hráči se již opět sejdou v kabině na společné přípravě na další sezonu.
23.6.Dalibor Večerka bude pokračovat ve Spartě, která uplatnila opciRedakceOpava – Opavský odchovanec, Dalibor Večerka, který většinu uplynulé sezony strávil v dresu pražské Sparty formou hostování s opcí, podepsal s Pražany smlouvu.
23.6.Slezský zná svůj program na další sezonuRedakceOpava – Proběhl losovací aktiv FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, který přisoudil Slezskému FC hned na úvod daleký výjezd. V prvním domácím střetnutí pak do Opavy zavítá Petr Rada. Opavské fotbalisty mimo jiné čekají souboje s rezervami obou pražských „S“ nebo s exligovou Karvinou.
23.6.Opavská třináctka jarním mistremRedakceOpava – V úterý sehrála svůj poslední zápas v kategorii mladších žáků třináctka Slezského FC, která si v něm poradila s Hlučínem.
22.6.Digaňa míří do SigmyRedakceOpava – Slovenský brankář Tomáš Digaňa svou opavskou kapitolu už neprodlouží. Olomoucké Sigmě se upsal na dva roky a popere se tak o první ligu. Během svého působení stihl starty v nejvyšší soutěži a v uplynulé sezoně získal ocenění nejlepšího brankáře FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.
20.6.Změny v představenstvu a dozorčí radě akciové společnostiRedakceOpava – Na zasedání zastupitelstva Statutárního města Opava, které se konalo 20. června 2022, došlo k odvolání jak představenstva akciové společnosti, tak také dozorčí rady.
16.6.Matěj Helešic přestupuje do PardubicRedakceOpava – Matěj Helešic po třech letech opouští Slezský a míří za první ligou do Pardubic.
15.6.Jan Žídek po sedmi letech ve žlutomodrém dresu mění působištěRedakceOpava – Opavský obránce a kapitán Jan Žídek v Opavě pokračovat nebude. Vítěz FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ze sezony 2017/18 a držitel stříbrné medaile z MOL Cupu z roku 2016/17 bude v příští sezoně oblékat dres Karviné.
14.6.U9 brala medaile na turnajích v Hlučíně a Hradci KrálovéRedakceOpava – V minulých dvou týdnech se opavská kategorie U9 zúčastnila turnajů v Hlučíně a v Hradci Králové. Na obou turnajích navíc uspěla a získala medaili.
14.6.Dorostenecké kategorie U18 a U16 ovládly derby s HlučínemRedakceOpava – K předposlednímu utkání tohoto ročníku zajížděly o víkendu dorostenecké kategorie U18 a U16 na hřiště Hlučína.
13.6.U11 brala na turnaji v Přerově páté místoRedakceOpava – Již v pátek vyrazila kategorie U11 na dvoudenní turnaj do Přerova, kterého se účastnilo celkem 24 družstev.
12.6.Slezský zahájí společnou přípravu 26. června, na úvod jej čeká SpartaRedakceOpava – Fotbalisté Slezského FC se k prvnímu společnému tréninku před novou sezónou FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY sejdou v neděli 26. června.
12.6.West: Příprava bude velmi krátká, ale zato hodně ostráRedakceOpava – K prvnímu společnému tréninku se fotbalisté SFC sejdou v neděli 26. června. Jak letní přípravné období vidí trenér Roman West a co na hráče čeká?
12.6.Startuje prodej permanentek na novou sezonuRedakceOpava – Prodej permanentních vstupenek na nový soutěžní ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY startuje v pondělí 13. června ve 12:00. Přečtěte si všechny potřebné informace k nákupu permanentky na novou sezonu.
9.6.MSK ovládl finálový turnaj krajských výběru U13 v TřebíčiRedakceOpava – Výběr Moravskoslezského kraje zvítězil na finálovém turnaji krajských výběrů. Slezský FC Opava na turnaji reprezentovali Šimon Miškev, Eliáš Barteska a Kristián Ševčík.
9.6.Série šestnáctky skončila v LíšniRedakceOpava – O uplynulém víkendu zajížděly dorostenecké kategorie U18 a U16 k utkáním do Líšně.