Smola dal hattrick a bude platit. Honza Žídek už mi to hlásil, směje se

20. 7. 2017
Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka

Jeseník – Opavského favorita poslal hned po osmi minutách hry do vedení. Pak srovnal Navrátil a divizní Jeseník Slezanům solidně zatápěl. Po změně stran ale spustil koncert Opavy Tomáš Smola, který za čtyři minuty stihl nasázet další dvě trefy, zkompletoval hattrick, a posunul Slezský FC do druhého kola MOL Cupu.

„Přesně tohle jsme čekali. Tyhle pohárové zápasy jsou hrozně těžké, protože kluci se vyhecují a ukážou abnormální výkon. Na utkání se dokážou hrozně moc nahecovat. Kluci z Jeseníku byli docela dobří fotbalisti. Slyšel jsem, že mají v týmu i futsalisty, takže na tom byli fotbalově výborně. Ničím nás ale nepřekvapili. Věděli jsme, že to bude těžké utkání,“ tvrdí Tomáš Smola.

S čím šla Opava do zápasu? „Řekli jsme si, že musíme dát rychlý první gól, což se nám povedlo. Uklidnili jsme se, ale pak po jedné šanci domácích jsme se nechali rozhodit. Měli závary z rohů, což nás trochu vykolejilo. Mohli jsme dát gól na 2:0, což jsme ale nedali a domácí srovnali na 1:1,“ popisuje holohlavý snajpr.

Po změně stran už Slezský FC ovládal dění na hřišti a třemi brankami otupil domácí snahu. „O poločase jsme si něco v klidu řekli. Nebyl to žádný céres, spíš uklidnění. Řekli jsme si, jak se máme pohybovat v šestnáctce. Vyšly nám dva centry, kluci mi to nádherně připravili a já jsem dal dva góly. Uklidnili jsme se,“ hlásí opavský útočník.

Všichni po nás půjdou. Musíme být silní, velí Smola

Pak se z dálky nádherně trefil domácí Mlynář a snížil na 2:3. „Byl to klasický pohárový zápas – domácí kousali, bojovali a prali se o výsledek do poslední chvíle. Když vedeme 3:1, nemůžeme si dovolit dostat kontaktní gól. To prostě musíme uhrát,“ má jasno autor středečního hattricku.

Sazebník pokut v kabině je neúprosný – za tři góly se platí. „Bohužel něco zaplatím,“ potvrzuje. „Honza Žídek už mi hlásil, že jsem minus litr. V Ústí byl hattrick za dva a půl tisíce, takže tady je to placení příjemnější,“ usmívá se.

V přípravě měl šance, ale moc gólů nedal. Tři branky mu určitě pomohou. „Abych řekl pravdu, odehrál jsem asi necelé tři zápasy. Měl jsem zdravotní potíže s patou, ale povzbuzení je to velké. Bojujeme o místo. Je to tady nabité, v základu může hrát každý. Každý gól vám může pomoct, nejdůležitější bude načasovat formu. Máme pořád v nohách těžkou přípravu, asi to ještě můžeme cítit. Snad to opadne a příští týden už budeme maximálně připraveni,“ doufá urostlý forvard.

Loni skončila opavská jízda domácím pohárem až ve finále. Je jasné, že letos bude Slezský FC pořád na očích. „Týmy nás budou chtít porazit. Byli jsme finalisti a každý se na nás bude chtít vytáhnout. S tím musíme počítat. Nejde jen o pohár, ale i o druhou ligu. Všichni po nás půjdou jako minulý rok třeba po Baníku. Musíme být psychicky silní. Nemusíme rozhodnout ve 30. minutě, hraje se 90 minut a my musíme být trpěliví,“ dodává na závěr Tomáš Smola.


sdílet