Poděkování vedení SFC za průběh a organizaci derby s Baníkem

5. 8. 2019
Klub

Opava – Slezské derby s ostravským Baníkem je za námi a je naší povinností zaslat poklonu a poděkování všem, kteří se na organizaci a průběhu tohoto utkání podíleli.

Chtěli bychom prvotně vyzdvihnout precizní přípravu a práci všech složek PČR, složek IZS včetně bezpečnostní agentury s odkazem na plánování a logistiku již dva týdny dopředu. Stejně jako přípravu a práci všech zaměstnanců SFC Opava, pořadatelům klubu v čele s technickým manažerem Jaroslavem Rovňanem v areálu Městského stadionu.

Dále je nutné poděkovat za toleranci a trpělivost široké veřejnosti, obyvatelům města Opavy a projíždějícím při částečných omezeních v našem městě kvůli nutným bezpečnostním opatřením spojeným s tímto utkáním.

„Společným prohlášením před utkáním jsem si přál klidný průběh utkání a reklamu na fotbal jako takový. Vše se splnilo, za což jsem rád. Kdo nebyl na tomto utkání, propásl jedinečnou atmosféru, kterou na stadionech v Česku na úrovni ligového utkání jen tak neuvidí. Na luxusním trávníku a v hledišti bylo vše co k derby patří. Fér souboje, drama i emoce. Byť se tentokrát sportovní štěstí přiklonilo k hostujícímu týmu, musím složit poklonu tomu našemu za bojovnost, nasazení, snahu až do konce s výsledkem něco udělat,“ zhodnotil derby ve zkratce Petr Machovský.

Velké poděkování patří fanouškům obou týmů. Těm hostujícím za disciplínu a hladký přesun z nádraží i zpět městem Opava, čímž potvrdili dohodu a naši důvěru v maximálním uvolnění vstupenek pro toto utkání. Naši domácí fanoušci byli skvělí. Žlutá se stala dominantní barvou v hledišti a hlas příznivců byl silným dopingem pro naše hráče. Moc nás těší respektování všech opatření pro toto utkání včetně časového omezení při odchodu ze stadionu. Zároveň chceme vyzdvihnout organizaci ve všech sektorech a povedená chorea. Nyní už se těšíme do Jablonce a na domácí utkání se Zlínem.

S pozdravem
Petr Machovský, ředitel společnosti Slezský FC Opava


sdílet