Železník vyřadil Knejzlíka a je v semifinále. Za odměnu dostane koleno

22. 4. 2020
Redakce

Opava – Útočník Slezského FC Lukáš Železník dokázal ve čtvrtfinále Datart e:LIGA Challenge porazit favorizovaného Karla Knejzlíka z Liberce. Opavský borec sice v prvním utkání prohrál 2:3, ale pak zvládl obě následující bitvy, které ve svůj prospěch rozhodl v prodloužení a postupuje do semifinále! V něm narazí na ostravského Lumíra Číže.

„Jak jsem říkal předtím, že půjde o předčasné finále, dost možná to tak bylo. Lidé mohli vidět, že jsem dostal asi opravdu nejsilnějšího soupeře, kterého jsem dostat mohl,“ tvrdí Lukáš Železník. „V prvním utkání jsem vedl 2:1, pak jsem po chybě inkasoval gól na 2:2. Musím říct, že to byl spíš error FIFY, protože jsem chtěl brankářem vykopnout přes celé hřiště a místo toho jsem míč naservíroval soupeři. Karlos pak dal v 90. minutě vítězný gól… Byl jsem naštvaný,“ přiznává.

„Ve druhém zápase jsem vedl 2:0, ale Karlos opět dokázal srovnat. Naštěstí při zlatém gólku jsem měl rozehrávku, a toho jsem využil. Dal jsem gól po akci, kterou jsem tady ráno na pokoji trénoval s Pepou Hnaníčkem,“ směje se. O postupujícím tak musel rozhodnout třetí duel. „Šlo o to, kdo udrží nervy. I když jsem vedl v poločase 3:1, náskok jsem neudržel a šlo se do prodloužení. Na to jsem se dokázal zkoncentrovat a vyšlo to,“ těší Železníka.

Ten v semifinále Datart e:LIGA Challenge narazí na Lumíra Číže z Baníku Ostrava. „Lumču znám, byl s námi ve Zlíně, ale teď už je jedno, na koho narazím. Jsem rád, že jsem vyřadil z Karlose, což byl podle mého nejsilnější soupeř. Cíl vyhrát celý turnaj tak zůstává,“ usmívá se opavský fotbalista, kterému za postup do semifinále slíbil ředitel SFC Jaroslav Rovňan ke svačince koleno. „Už se na něj moc těším,“ směje se Lukáš Železník.

Premiérový šampion Datart e:LIGA Challenge tak bude znám až ve středu 29. dubna. Mateřský klub vítězného hráče bude spolu s ním rozhodovat o tom, které organizaci a za jakým účelem poputuje 100 tisíc korun, které věnuje pořadatel turnaje Ligová fotbalová asociace. Všechna utkání play-off Datart e:LIGA Challenge budou k vidění na ligových sociálních sítích nebo na webu projektu www.e-liga.cz.

Program čtvrtfinále (Bo3) – středa 22. 4. 2020

17:00 hod Knejzlík (LIB) – Železník (OPA) 3:2, 2:3p, 3:4p

18:15 hod Trmal (SLO) – Bartošák (ZLN) 3:0, 4:3

19:30 hod Beneš (OLO) – Číž (OVA) 4:3, 1:2, 1:4

20:45 hod Žitný (TEP) – Kopic (PLZ) 0:1p, 3:1, 0:1p

Poznámka: Časy jsou orientační, mohou se měnit dle délky předchozí série.

Semifinále, série o třetí místo a finále se odehrají o týden později – ve středu 29. dubna 2020.


sdílet