Druhý gól a bylo po nás, přiznává Rychlý. Co řekl o Řezníčkovi?

6. 12. 2021
Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka

Opava – Absolvoval náročný duel. Opavský obránce Adam Rychlý v duelu se Zbrojovkou neúnavně sváděl osobní souboje s Jakubem Řezníčkem. Co říkal po utkání s Brnem?

„V prvním poločase jsme více drželi balon a Brno jsme k ničemu nepustili. Měli jsme pár šancí, ze kterých mohla alespoň jedna branka padnout. Možná bychom pak šli do druhé půle s větším klidem,“ přemítá Adam Rychlý.

Byť měli opavští fotbalisté v prvním poločase převahu, nepodložili ji vstřeleným gólem. Po změně stran se hra srovnala a po hodině hry Fousek poslal Zbrojovku do vedení. „Nevyšel nám vstup do utkání. Prohráli jsme pár soubojů a Brno se dostalo na koně. Čekalo na naši chybu, která přišla. Pak přidalo druhou branku a bylo po nás,“ přiznává třiadvacetiletý fotbalista.

Ten pravidelně sváděl souboje s brněnským střelcem Jakubem Řezníčkem. „Pamatuji si ho ze zápasu v Brně, nebo nechci říct pamatuju, protože jsem skončil v nemocnici,“ směje se. „Snažil jsem mu nechodit extra do těla, ale spíš ho přechytračit. Šlo vidět, že na něj Brno spoléhalo. Doufali, že tam něco propadne, a to se stalo,“ mrzí Rychlého.

Zápas měl být sehrán již o týden dříve, ale sněhová nadílka ho odsunula. „Původně jsme si mysleli, že se bude hrát až na jaře. Všichni jsme vypnuli, ale pak jsme museli přepnout a začít znovu fungovat,“ říká. „Rozhodně se na to nechci vymlouvat. Pro oba mančafty to bylo stejné. Jsme profíci, takže na tyhle situace musíme být připraveni,“ dodává jedním dechem.


sdílet