Na zkoušku do Opavy přibyl také Jan Jelínek

6. 7. 2013
Redakce

O P A V A - Do sobotního utkání proti Třinci nasadili opavští trenéři Jan Baránek s Lubomírem Hrabinou další novou tvář. Druhý poločas odehrál na levé straně obrany zkušený zadák Jan Jelínek, který naposledy působil ve Zlíně. Ve Slezsku je na zkoušce a od pondělí by se měl naplno zapojit do tréninkového procesu.

Jan Jelínek to v Opavě dobře zná, vždyť zde hrával od zimy 2007 až do léta 2009, kdy se vrátil zpátky do Zlína. Jedenatřicetiletý levonohý fotbalista může nastoupit jak na levé straně zálohy, tak obrany a od zlínského klubu, který mu nenabídl další smlouvu, má svolení k hledání nového angažmá.

„Honza Jelínek s námi bude pokračovat dál od pondělí přípravy a nastoupí v úterý proti Frýdku-Místku,“ sdělil opavský kouč Jan Baránek.

Jelínek tak rozšířil hráčskou kolonii (Komenda, Bartozel, Keresteš, Skřehot, Švec a Dvorník), která je v Opavě na testech.

„Testovaní hráči jsou pro nás zajímaví a zatím se jeví velmi dobře. Všichni budou pokračovat v přípravě a rozhodovat se budeme až po úterním zápase,“ dodal trenér Slezského FC.

Tomu ale vrásky na čele přidělalo nepříjemné zranění Luboše Horky, který si v přípravném utkání proti Liptovskému Mikuláši poranil koleno a s největší pravděpodobností bude muset na operaci. „Vypadá to poškozený meniskus. V pondělí by měl jít na operaci,“ doplnil Baránek.

Jan Jelínek (první zprava) v dresu Opavy v souboji s protihráčem ze Slovácka v druholigové sezoně 2008/2009.


sdílet