Dorostenci z U19 a U17 si poradili s Hlučínem

30. 5. 2023

OPAVA - Devatenáctka utkání v Hlučíně rozhodla hned v prvním poločase, když vstřelila tři branky. Ve druhém přidala další čtyři a zvítězila 7:0. Sedmnáctka pak udolala Hlučín 3:1.

FC Hlučín U19 - Slezský FC Opava U19 0:7 (0:3)

Branky: 40. Blatný, 41. Ligač, 44. Ligač, 60. Krömer, 61. Cileček, 77. Blatný, 88. Kokeš

Hlučín: Remiáš, Frébort, Závadský, Havránek, Kučera (58. Levčík), Šarközy, Dvořáček, Fukan (70. Hořínek), Kudlík, Vozník (58. Kwašný), Michna

Opava: Thimel, Wehowský, Buchta, Chládek (71. Višňa), Šrek, Blatný (77. Hendrych), Krömer, (64. Kovárník), Cileček, Vladař (71. Kokeš), Ligač, Sochor

,,Prvních třicet minut z naší strany nebylo úplně podle našich představ. V naší hře byla spousta nepřesností, které nám znemožnili trestat soupeře po zisku míče na jeho polovině. Těsně před poločasem jsme si pomohli standartní situací, kde jsme se po nacvičeném signálu dostali do vedení. Následovaly během minuty další dvě branky, kdy jsme potrestali dvě velké chyby soupeře. Poločasový stav 3:0 byl sice pro domácí možná lehce krutý, ale nás nakopl. Druhý poločas se nesl čistě v naší dominanci. Jsem rád, že se nám podařilo vstřelit sedm branek a udržet čisté konto. Za to klukům patří pochvala," uvedl po utkání asistent trenéra U19 Jakub Swiech.

FC Hlučín U17 - Slezský FC Opava U17 1:3 (1:2)

Branky: 38. Kotík - 14. Winkler, 33. Višňa, 79. Baar

Hlučín: Žila, Komárek, Cigán, Kotík (67. Konečný), Kwašný (67. Konvičný), Chung (32. Habr), Woznica, Zajíc, Filipský, Holek, Sněhota (83. Lipnický)

Opava: Martinák, Hendrych, Dědík (71. Kožík), Hejhal, Galík, Blahut, Hendrych, Baar, Višňa (79. Kysilko), Winkler (79. Patyk), Tomíček (61. Strnadel)

,,V Hlučíně nás nečekalo nic lehkého a do stavu 0:2 jsme měli zápas jednoznačně pod kontrolou. Poté jsme inkasovali lacinou branku, která nás malinko nalomila a ztráceli jsme obranné souboje a spoléhali jeden na druhého. Každopádně jsme vyhráli zlepšenou hrou v druhé půli, kdy soupeře zlomila třetí branka a konec jsme si pohlídali zkušeně,” uvedl k utkání trenér U17 František Metelka.