Zbrojovka se vrací do Opavy

29. 9. 2023
Redakce

Po středečním utkání třetího kola MOL Cupu, ve kterém jsme brněnský celek porazili 3:2, nás čeká se Zbrojovkou druhý vzájemný duel během jediného týdne. Utkání má výkop v sobotu 30. září v 16:00.

Slezský v posledním ligovém utkání v rámci FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vyválčil ve Vlašimi bod za remízu 1:1. Opavské v 16. minutě prvího poločasu poslal do vedení Blecha, nicméně za hosty po přestávce srovnal Šubert a dal výsledku konečnou podobu.

Brněnská Zbrojovka naopak svůj poslední ligový zápas nezvládla, když na domácím stadionu podlehla v derby Vyškovu 0:1 a přišla tak o vedení v soutěži. Tým z Brna se tak aktuálně nachází na třetím místě tabulky se ziskem 19 bodů z deseti utkání a bilancí šesti výher, jedné remízy a tří porážek. Aktuálně má pak Zbrojovka skóre 13:9, přičemž více než polovinu gólů, rovných sedm, nastřílel Jakub Řezníček, který v minulé sezoně usiloval o korunu krále střelců ve FORTUNA:LIZE, když nastřílel celkem 19 branek.

Vstupenky na utkání je možné zakoupit zde

Kádr Zbrojovky prošel před začátkem letošní sezony celou řadou změn, když došlo jak k výrazným odchodům, tak také příchodům. Mezi nejzajímavější posily brněnských, které dorazily ať už na přestup nebo hostování, se nicméně bezesporu řadí Martin Nový, který do Brna dorazil z pražské Bohemky, Roman Potočný, který přišel z Českých Budějovic, mladý záložník Pavel Gaszczyk z Viktorie Plzeň a Kamso Mara z Liberce. Začátkem září pak do Brna dorazil také bývalý mládežnický reprezentant Denis Alijagič, který do Brna přišel jako volný hráč po konci v řeckém Olympiakosu.

K poslednímu vzájemnému měření sil v rámci FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY pak došlo v Opavě 4. prosince 2021. Zbrojovka tehdy vyhrála na Městském stadionu 2:0 brankami Fouska a Řezníčka.sdílet