Rezerva zahájila letní tréninkový dril

7. 7. 2014
Redakce | FOTO: Deník / František Géla

O P A V A - Béčko Slezského FC Opava, které bude v nové sezoně působit v MSFL, odstartovalo na Palhanci letní přípravné období. Kádr opavské rezervy se změnil k nepoznání a prakticky v něm nezůstal kámen na kameni. Novému kouči <b>Lubomíru Hrabinovi</b> se na prvním tréninku hlásilo šestnáct hráčů.

„MSFL je kvalitní soutěž, o čemž se v minulé sezoně přesvědčilo i áčko. Pro mladé kluky je třetí liga výzvou, a pokud ji zvládnou, budou mít hned blíž do druholigového áčka. Pro Opavu je to něco nového, vždyť béčko nikdy MSFL nehrálo. Na druhou stranu třetí ligu hrají i rezervy Zlína, Sigmy nebo Slovácka,“ sdělil novopečený trenér opavské rezervy Lubomír Hrabina. Ten coby asistent Jana Baránka u A-mužstva třetí ligu dobře poznal.

„Soupeře mám vcelku přečtené, ale všechna mužstva mění kádry. Orlová je dneska farmou Karviné. Přibyl Vyškov anebo Líšeň, kterou trénuje Pepa Mazura. Našim cílem je hrát dobrý fotbal, nechci na kluky vyvíjet tlak, že se musíme za každou cenu zachránit. Budeme hrát kvalitní soutěž a hráči se mohou posunout nahoru, i když jednoduché to určitě nebude,“ posunul se dál Hrabina.

Generální manažer klubu Alois Grussmann vidí v MSFL ideální soutěž pro mladé fotbalisty.

„Jsem rád, že béčko bude hrát MSFL. Pro kluky, kteří hráli dorosteneckou ligu, to je startovací odraz k tomu, aby se dostali někam výš. Myslím si, že mít v mužích druhou a třetí ligu je nejlepší, co jsme v SFC aktuálně mohli mít. Vím, že třetí liga nebude pro kluky jednoduchá, ale jde hlavně o to, aby se vytvořil dobrý kolektiv, a fotbal, který hráli v posledních zápasech dorostu, hráči přenesli i do béčka,“ řekl Alois Grussmann.

„Chci, aby měli hráči výbornou fyzickou kondici, a od toho se všechno odvíjí. Žádné cíle jsme si nevytyčili. Nebudu chodit do šatny a říkat, že se musíme zachránit. Na podzim čeká béčko patnáct nebo šestnáct utkání a půjdeme zápas od zápasu, pak to sečteme a uvidíme, jak na tom budeme,“ dodal generální manažer Slezského FC.

  • Seznam hráčů opavského béčka při zahájení přípravy: Adam Černohorský, David Drexler, Aleš Kubalák, Stanislav Lavrovič, Pavel Macíček, Lubomír Maléř, Patrik Mezera, Radovan Morong, Martin Němčík, Lukáš Pavlíček, Patrik Rubý, Petr Štencel, Matěj Štencek, Radek Wicker, Martin Zagol, Pavel Zagol.

První přípravný duel odehraje béčko Slezského FC už ve středu 9. července, kdy na hřišti v Chlebičově hostí od 17 hodin výběr Orlové.


sdílet