oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.5., 30.kolo
Vlašim 3
SFC Opava 1
čtvrtek 19.5., BAR1
SFC Opava 
17:00
 Bohemians 1905

Opavští žáci U12 kralovali na turnaji ve Frýdku-Místku

28.01.2015, autor Redakce
F R Ý D E K - M Í S T E K - Žákovský tým Slezského FC U12 se o víkendu zúčastnil kvalitního turnaje ve Frýdku-Místku a vedl si skvěle. Opava ovládla všechny své zápasy a zaslouženě se stala vítězem turnaje. Nejlepšíem hráčem celého klání byl navíc vyhlášen opavský Tomáš Rataj.

Zápasy SFC Opava

  • SFC Opava – MFK Vítkovice 6:3
  • SFC Opava – Frýdek-Místek (modří) 4:1
  • SFC Opava – Kopřivnice 6:0
  • semifinále: SFC Opava – Zlín 2:1
  • finále: SFC Opava – Kopřivnice 6:2

Opavští střelci: Jaromír Blažej 5, Tomáš Rataj 5, Lukáš Manderla 4, Ondřej Sprinz 4, Dalibor Večerka 4, Jan Rozsypal 2.

Slezský FC reprezentovali: Jaromír Blažek, Lukáš Manderla, Dominik Plodzieň, Philipp Skront, Tomáš Rataj, Jan Rozsypal, Ondřej Sprinz, Dalibor Večerka, Antonín Žižka.

Martin Kotala (trenér SFC Opava U12): „O víkendu jsme jeli na turnaj do Frýdku - Místku, kde nás čekali kvalitní soupeři a další možnost si zpestřit zimní část přípravy právě tímto víkendovým turnajem. Už předešlé turnaje jsme odehráli velmi dobře, a proto jsme jeli s očekáváním, zda navážeme na kvalitu a případně ji posuneme ještě výše a dále, což se nám beze zbytku povedlo. Naše ambice byly zaslouženě a bez zaváhání proměněné ve vítězství celého turnaje.

Jsem rád, že kluci byli v každém utkání lepší a aktivnější. Náš herní projev měl ty správné parametry, kluci se fotbalem bavili, užili si to, a to je důležité. Byli jsme silnější na míči, v kombinaci, technice i hře jeden na jednoho a hráli jsme jako tým. Tyto všechny pozitivní herní činnosti nás dovedly k prvnímu místu na turnaji, takže kluci zaslouží pochvalu.

Závěrem mohu jen podotknout, že nás čekají další tréninky, ve kterých věřím, že se budeme poctivě a s maximální snahou snažit neustále zlepšovat a pracovat na sobě, protože cíle máme a víme, že každý takový úspěch potěší, motivuje a posouvá nás tím správným směrem.“