oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 26.6., příp.
Púchov 
11:00
 SFC Opava

Kušner se zotavuje v Klimkovicích, za čtyři týdny chce být zpět

09.02.2015, autor Redakce | FOTO: Deník / Radek Hlavjenka
O P A V A – Na začátek přípraváku Slezského FC s béčkem Slovácka na umělé trávě v Kylešovicích nelze zapomenout. Při souboji ze třetí minuty se srazil uherskohradišťský brankář Štěpán Kohoutek s naším útočníkem Adamem Kušnerem. Druhý jmenovaný poté skončil bezvládně ležet na trávníku se zapadlým jazykem. I když šlo o vážné zranění, podle posledních informací je Adam na dobré cestě k úplnému uzdravení a už dokonce vyhlíží návrat.

Přestože lékaři v jeho případě řešili krvácení do mozku a porušení nervu, nová zimní akvizice Opavy, která ve slezské metropoli podepsala smlouvu na půl roku, chce být zpátky v průběhu čtyř týdnů. Momentálně se zotavuje v lázních Klimkovice.

„Měl jsem problémy s řečí a stabilitou, a proto jsem nyní nastoupil do klimkovických lázní,“ vysvětloval Adam Kušner. Rodák z Hranic si do Opavy přišel splnit velký sen. Dokonce nechal i předešlého zaměstnání, aby se mohl stát profesionálním fotbalistou. První řádky tohoto příběhu ovšem byly vinou zranění hrůzostrašné. Nyní se snad již všechno bude ubírat správným směrem.

Adam Kušner

„Pokud půjde vše dobře, za čtyři týdny se chci připojit k týmu, s tím, že začnu alespoň běhat. Už se na to moc těším, fotbal mi chybí. Udělám všechno pro to, abych byl v Opavě platným hráčem,“ posunul se dále mladý forvard.

Jednoznačně se jednalo o nejvážnější zranění v jeho kariéře. Spoluhráči si ho dokonce dobírali, že bude muset nosit speciální helmu jako brankář Chelsea Petr Čech. Podle Kušnerových slov však něco takového nehrozí.

Osudný okamžik mu s přibližně měsíčním odstupem v paměti stále nenaskakuje. „Vzpomínám si na začátek zápasu a pak další dva dny si nevybavuji vůbec. Zbytek jsem si přečetl. Štěpánu Kohoutkovi nic nevyčítám. Bral si na mě číslo a pak se mi i ozval. On za nic nemohl. To, co se stalo, viníka nemělo,“ zamyslel se Adam Kušner, jenž v průběhu své rekonvalescence rozhodně nevyšel z povědomí o opavských výkonech v přípravě. „Vím o Opavě všechno. S lidmi z klubu jsem stále v kontaktu,“ zakončil.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies