oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava

Benjamínci Slezského FC stříbrní v Bílovci

24.02.2015, autor Redakce
B Í L O V E C - Naši mladí hráči ročníku narození 2008 se před několika dny představili na turnaji v Bílovci. Pro kluky z fotbalové školičky Slezského FC to byla cenná zkušenost, protože se hrálo systémem každý s každým s velkými brankami, navíc na velké ploše. I tak se v konkurenci dalších čtyřech týmů neztratili a došli si nakonec pro velmi pěkné druhé místo.

V prvním klání malí Opavané remizovali s domácím Bílovcem 4:4. Následně se střetli s Juventusem Bruntál, který porazili 3:2. Další utkání mělo jednoznačný průběh a Slezský FC vyprovodil rezervu Sigmy Olomouc výsledkem 5:1. V posledním zápase čekalo Opavu olomoucké áčko. Byť mělo utkání velmi napínavý průběh, štěstí se nakonec přiklonilo k Sigmě, když naši benjamínci inkasovali smolný gól až v samém závěru a prohráli 2:3.

Hráčům však nešlo upřít nasazení a snahu vyhrát. Nakonec z toho bylo velmi slušné druhé místo. Z bíloveckého turnaje kromě stříbrných medailí do slezské metropole putovalo také jedno individuální ocenění. Opavský Sebastian Dvořák byl totiž vyhlášen nejlepším brankářem celé akce.

SFC Opava reprezentovali: Sebastian Dvořák, Matyáš Kavan, Jiří Lazar, Matěj Matýsek, Martin Maschke, Matouš Polák, Jakub Schuster, Mathias Skoumal, Jannis Theodoru. Trenér: Martin Kavan.