oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 26.6., příp.
Púchov 
11:00
 SFC Opava

Dvanáctka remizovala s Vítkovicemi a vyhrála v Přerově

28.04.2015, autor Redakce
O P A V A - Tak trochu anglický týden mají za sebou mladí fotbalisté naší dvanáctky. Nejprve v dohrávce uhráli remízu 6:6 na půdě Vítkovic a během uplynulého víkendu si snadno poradili s celkem Přerova, jehož zdolali v poměru 15:3.

Nejprve zůstaňme u vítkovického celku. Trenér U-12 Slezského FC Martin Kotala moc dobře věděl, že jeho svěřence čeká zápas se soupeřem, jenž od poloviny podzimní části zabral a ukazuje svou kvalitu. V minulém kole to mimochodem potvrdil vítězstvím 12:9 ve Frýdku-Místku.

„Domácí hráči hráli na brejky a rychlé protiútoky, kterými ohrožovali naši branku a některé z nich sehráli dobře. My jsme se soustředili na svou hru založenou na individuálních schopnostech a následně i kvalitní kombinaci s dobrým pohybem,“ vysvětloval už zmíněný Martin Kotala a dodal: „Vytvořili jsme si hodně šancí a některé z nich byly vyložené, ovšem neskončily v brance domácích, a proto jsme nemohli pomýšlet na lepší výsledek.“

MFK Vítkovice U-12 - SFC Opava U-12 6:6 (3:3)
Branky Opavy: Jaromír Blažej 2, David Kosmál, Tomáš Rataj, Dalibor Večerka.
Sestava Opavy: I. skupina: Martin Frey, Jaromír Blažej, Jan Jelen, Dalibor Večerka, Tonda Žižka, Jan Rozsypal, Lukáš Kollek, David Kosmál, Šimon Makovický. II.skupina: Ondra Sprinz, Lukáš Manderla, Martin Škrobánek, Tomáš Rataj, Philipp Skront, Šimon Henčl, Denis Kramář, Denis Hais, Radim Kovář, Dominik Plodzien.

Jasná výhra na půdě Přerova

Ve druhém utkání se naše dvanáctka střetla s Přerovem a při cestě za vítězstvím nenatrefila na nějaké závratné komplikace. „Od první minuty utkání jsme se snažili aktivní hrou dostat domácí mužstvo pod tlak, a to se nám i dařilo. Domácí se soustředili na obrannou činnost s rychlými protiútoky a některé z nich se jim podařilo sehrát a zakončit,“ uvedl Martin Kotala.

„My jsme neustálým presinkem a nátlakovou hrou získávali míče již na polovině domácích a během celého utkání jsme měli míč po většinu času pod kontrolou a dařilo se nám přehrávat domácí mužstvo,“ dodal na závěr.

Přerov U-12 - SFC Opava U-12 3:15 (3:8)
Branky Opavy: Ondra Sprinz 5, Jaromír Blažej 2, David Kosmál 2, Jan Jelen 2, Lukáš Manderla 2, Philipp Skront, Martin Škrobánek.
Sestava Opavy: I. skupina: Ondra Sprinz, David Kosmál, Lukáš Kollek, Dalibor Večerka, Denis Hais, Jan Rozsypal, Martin Škrobánek, Radim Kovář, Dominik Plodzien. II.skupina: Martin Frey, Jaromír Blažej, Jan Jelen, Tonda Žižka, Philipp Skront, Šimon Henčl, Lukáš Manderla, Šimon Makovický.

Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies