oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 23.10., 12.kolo
SFC Opava 
15:30
 Žižkov

Sezonu odstartuje derby! Do Opavy míří Frýdek-Místek

31.07.2015, autor Redakce
O P A V A - Pomalu se začíná stávat tradicí, že opavští fotbalisté zahajují ročník proti frýdeckým Valcířům. Loni Opava započala svou pouť ve Fotbalové národní lize ve Stovkách, letos přivítají Opavané celek z Lipiny v Městských sadech. Výkop úvodního zápasu sezony je na programu v sobotu 1. srpna 2015 od 18 hodin.

Oba kluby prožily odlišnou letní přestávku. Ve Frýdku na rozdíl od SFC proběhl docela slušný průvan. Na lavičku klubu z Lipiny usedl Mikuláš Radványi. Dnes šestačtyřicetiletý trenér má za sebou i bohatou a úspěšnou hráčskou kariéru. Jako útočník válel v barvách Dunajské Stredy a působil tehdy i v opavském Kaučuku.

„Opava byla takovým zvláštním mezníkem mé hráčské kariéry. Tamní funkcionáři mě chtěli v prosinci vykoupit z Trnavy, ale nějak se tehdy ještě nedomluvili. Koncem ledna jsem si podvrtnul kotník, takže jsem vyfasoval na čtyři týdny sádru. Zranění mě limitovalo natolik, že já tam neukázal ani padesát procent toho, co bych mohl,“ vzpomíná na své opavské působení Mikuláš Radványi.

Ve Frýdku se měnil i hráčský kádr. Největší ztráta je evidována s odchodem Jana Žídka, který zakotví v Opavě. Naopak místo v áčku získal například Honza Farský, který na jaře pomáhal úspěšně zachránit naši devatenáctku v Dorostenecké lize. Zkušenost reprezentují Marián Jarabica, jenž kopal v nejvyšší soutěži v Českých Budějovicích a za sebou má také angažmá v Cracovii Krakov.

Zajímavou historii má slovenský ofenzivní záložník Erik Uljaky, který prošel i pražskou Spartou, za áčko ale nenastoupil. Na rodném Slovensku kopal za Trnavu a Dunajskou Stredu.

Střílení gólů se očekává od Martina Vyskočila, jehož dvojče Michal hrál mimochodem za Opavu. Zkušený útočník ještě před příchodem do Frýdku absolvoval testy v ostravském Baníku, ale trenér Korytář na něj neukázal. Rodák z Olomouce má na svém kontě 153 startů v lize, na české fotbalové scéně hrával za Olomouc, Zlín a České Budějovice.

Poměrně dlouho působil na Slovensku, kde prošel předními kluby Slovanem Bratislava, Spartakem Trnavou nebo Žilinou, řadu zkušeností má tak i z pohárové Evropy. Parťáka v útoku by mu mohl dělat Martin Surynek, odchovanec brněnské Sparty, který ve druhé lize střílel góly za Třinec, Žižkov, Táborsko a Most.

Když k tomuto výčtu jmen připočteme stávající hráče jako Bella, Zapalače, Mehremiče, Matůše nebo Litaráka, nemá Frýdek vůbec špatný tým. „Začátek podzimu uplynulé sezony byl velmi dobrý, v prostřední části se to zhoršilo a závěr byl opět výborný. Těžko říct, jaká bude tato sezona. Druhá liga je totiž neskutečně vyrovnaná a konkurence velká. Základem je dobrý vstup do soutěže,“ řekl krátce trenér SFC Jan Baránek.

Zápas v Městských sadech má začátek v sobotu 1. srpna od 18 hodin, a pokud se na něj nechystáte osobně můžete jeho průběh sledovat díky on-line přenosu na webu Onlajny.com.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies