oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 22.1., příp.
SFC Opava 
10:00
 Hlučín

Velké derby je tady. Slezský FC jede do Hlučína

28.08.2015, autor Redakce
O P A V A - Druhé kolo českého poháru s názvem MOL Cup je tady. Naše áčko se v sobotu vypraví do Hlučína, kde s místním mužstvem změří síly v rámci velkého regionálního derby. Začátek zápasu byl naplánován na sobotu 29. srpna od 17 hodin.

Dříve, a to hlavně při vzájemných druholigových soubojích, byla tato utkání hodně vyostřená. V současnosti ale kluby spolupracují, hostování našeho brankáře Davida Hampla anebo záložníka Pavla Galvase tomu budiž jasným důkazem.

Na domácí zápasy hlučínského výběru chodí několik stovek diváků, o víkendu se počítá s příjezdem vydatného počtu opavských fanoušků a mnozí věří, že by se návštěvnost mohla vyšplhat až někam k 1500 lidí.

A na co se připravit? Hlučín bude na hřišti pod místním silem velice nepříjemným soupeřem. V minulé sezoně se o to koneckonců také poháru přesvědčil ostravský Baník, jenž zde s odřenýma ušima vyhrál 2:1 a hlavně ve druhé půli přežil několik čistých gólovek vyběru trenéra Milana Valachoviče. S obdobnou zarputilostí určitě nastoupí také k zápasu s Opavou.

Hlučín má na třetiligové poměry velmi kvalitní kádr. Nastupuje za něj například exopavský Milan Halaška, v útoku nesmíme zapomínat na vytáhlého forvarda Dominika Krauta se zkušenostmi z naší nejvyšší soutěže, dále pak zmiňme nestárnoucího kanonýra Martina Hanuse, Gevorga Badalyana nebo Radka Sasína. V záloze je nebezpečný šikovný středopolař Tomáš Dostál, na kraji pak třeba Petr Ondrušík.

I přes nespornou kvalitu kádru, to však zatím z hlučínského pohledu v MSFL není ono. První bod získali až ve středečním domácím utkání s Uničovem, které skončilo remízou 1:1. Milan Valachovič po zápase nezapíral, že se soustředil především na tento duel a hodně mu šlo o to, aby jeho mužstvo konečně bodově uspělo.

I vzhledem k tomu, že Hlučínští budou v sobotu papírovým outsiderem, proti Opavě pravděpodobně dostanou příležitost fotbalisté, kteří se doposud v základní sestavě tolik neobjevovali. Mohou se tak naplno porvat o možnost nakouknout do základu i v pravidelné třetiligové soutěži.

Duel Hlučína s Uničovem skončil spravedlivou remízou. Oba týmy si vytvořily několik šancí ke vstřelení gólu, které neproměnily. Směrem dopředu domácí disponují velmi slušnou kvalitou a dokáží si připravit šance. Naši borci by za to měli pořádně vzít od prvních minut, protože hlučínský celek má opakované problémy s tím, aby se co nejrychleji zahřál na správnou provozní teplotu, a úvody zápasů mu mnohdy utíkají.

Je velmi pravděpodobné, že opavský kouč Jan Baránek nebude chtít ponechat nic náhodě a v Hlučíně postaví nejsilnější možnou jedenáctku, dost podobnou té, která nastoupila minulý týden na Žižkově proti vyšehradskému Slavoji.

Utkání na hlučínské půdě startuje v sobotu 29. srpna od 17 hodin. Věříme, že nás přijedete podpořit!