oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 23.10., 12.kolo
SFC Opava 
15:30
 Žižkov

Do Opavy míří hradečtí Votroci, zápas startuje už v 17 hodin

09.10.2015, autor Redakce
O P A V A - Jeden z hlavních aspirantů na postup do první ligy - Hradec Králové - vyběhne v sobotu od 17 hodin na opavský trávník. Votroci mají sice deset bodů jako Opava, ale odehráli pouze sedm zápasů. Do Slezska s týmem dorazí i největší hvězda a kapitán týmu pětatřicetiletý Pavel Krmaš, který má za sebou úspěšných osm let strávených v německém Freiburgu.

V devátém kole došlo v Hradci k souboji loňských ligistů, domácí s Českými Budějovicemi remizovali 0:0. „Příčinou byl náš výkon. Měli jsme hrát líp. Rozhodně jsme nepředvedli takovou hru, jakou jsme si představovali. Spokojení být nemůžeme,“ pronesl po bezbrankové remíze Pavel Krmaš. K aktuálnímu postavení Votroků v tabulce řekl: „Příznivé to není. Mnohem důležitější je ale předvedená hra, a ta se nám nedařila. Když budeme hrát kvalitně, výsledky přijdou. Na druhou stranu jsme ale neprohráli, máme jeden bodík, ale je to málo. Nezbývá nám nic jiného než vyhrát v Opavě.“

Postoupit zpět do ligy dostali za úkol trenéři Miroslav Frimmel s Bohuslavem Pilným. V brance jako jednička nastupuje dvaatřicetiletý Radim Ottmar, mimochodem fotbalista, který je schopen dobře zahrát i v poli, při svých působištích v nižších soutěžích nastupoval i na kraji zálohy. V obraně vedle zkušeného Krmaše nastupuje také bývalý Slavista Jakub Chleboun, obránce, který má za sebou i dvouleté působení v Kazachstánu, kde oblékal dres Akzaiku Uralsk a Pavlodaru. Na kontě má 67 ligových startů.

Řadu ligových bitev podstoupil taky Marek Plašil, bratr slavnějšího reprezentanta Jaroslava, který kromě Hradce kopal také za Příbram. S ligou má zkušenosti také Petr Mareš, jenž v dobách partnerství pražské Slavie a Hlučína nastupoval právě za Slezany. V základní sestavě nastupuje také bývalý obránce Ružomberoku Martin Nosek.

Když pořádně zaostříme na hradeckou soupisku, najdeme tam také jméno Jana Hableho, který kdysi jako velký talent zamířil do Fiorentiny, bohužel v Itálii se neprosadil, stejně tak jako následně v ostravském Baníku. Oblékal také dres Ascoli nebo řecké Kekyry. Mezi velké opory se řadí Pavel Černý, syn bývalého kanonýra Sparty. Ten si kromě Hradce vyzkoušel také dres Jablonce, vystřídal i dva kluby v Kazachstánu. Na kontě má 82 ligových startů, ve kterých dal 4 branky.

Góly má za úkol střílet plzeňský odchovanec David Vaněček, jenž si zahrál například také za Jihlavu nebo Sokolov. Pestrý fotbalový životopis má i Jan Pázler, útočník, který prošel Duklou, Jabloncem, Slavií nebo Znojmem. „Hradec je těžký soupeř, netají se postupovými ambicemi, má velkou kvalitu, ale my hrajeme doma a chceme vyhrát,“ řekl před sobotním zápasem Zdeněk Pospěch.

Utkání má výkop v sobotu 10. října 2015 od 17 hodin. Vyrazte podpořit Slezský FC do Městských sadů. Pokud budete na stadionu chybět, můžete sledovat průběh utkání v textovém on-line přenosu na webu Onlajny.com.

Bezpečnostní opatření

Sobotní zápas Fotbalové národní ligy mezi Opavou a Hradcem Králové byl vyhodnocen jako rizikový. Tento fakt vyšel ze závěru čtvrteční schůzky na stadionu v Městských sadech, které se zúčastnili zástupci klubu, policie ČR a opavské městské policie.

„Na základě této schůzky byla přijata bezpečnostní opatření,“ konstatoval sekretář SFC Opava Lumír Sedláček. Dojde k uzavření tribun H2 a H3. Budou probíhat osobní prohlídky fanoušků při vstupu na stadion, Hradečtí fandové budou do svého sektoru puštěni jen po předložení občanského průkazu.

„Chceme tímto poprosit fanoušky o trpělivost. Stadion bude otevřen hodinu před výkopem sobotního utkání,“ poznamenal Lumír Sedláček.

K zápasu se bude vztahovat také změna legislativy. Od 1. 10. 2015 může být návštěvníkovi, který bude mít během sportovní akce zahalen obličej, uložena na místě pořádková pokuta až do výše 5 000 korun.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies