oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 22.2., 22.kolo
Slavia 
od 14:30
 SFC Opava
Nová hala a hřiště v Městských sadech

Nový sportovní areál v Městských sadech se dočká otevření

02.12.2015, autor Redakce | FOTO: Jaroslav Rovňan
O P A V A - V areálu fotbalového stadionu v Městských sadech vyrostl nový víceúčelový sportovní areál. Nová hala s minihřištěm s umělou trávou bude v pátek 4. prosince předána do správy Slezského FC. V rámci dne otevřených dveřích si můžete nové sportoviště prohlédnout.

Původní hala byla ve špatném technickém stavu a využívali ji hlavně opavští fanoušci při tvorbě svých choreografií. Nová hala s přilehlým hřištěm s umělým povrchem nebude sloužit jen fotbalistům. „Využívat ji budou moci také opavské mateřské a základní školy. V hale se dá hrát florbal, basketbal, volejbal a řada dalších sportů,“ řekl technický ředitel Slezského FC Opava Jaroslav Rovňan.

„Nové sportoviště nám pomůže soustředit naše družstva v areálu hlavního stadionu. Dříve se muselo jezdit trénovat do různých tělocvičen po celé Opavě, což se nyní změní. Sice ne úplně, ale mládežnické celky nebudou muset dojíždět jinam v takové míře jako předtím,“ doplnil Rovňan.

V klubu kvitují i nové hřiště s umělým povrchem. „Pomůže odlehčit ploše v Kylešovicích, kde se bohužel nepodařilo vyměnit zničený povrch,“ vysvětlil technický šéf opavského klubu.

S bouráním staré haly se začalo na konci května, od prosince už bude nové sportoviště v provozu. Zájemci si mohou nový víceúčelový areál projít v pátek 4. prosince v rámci dne otevřených dveří. Připraven bude i doprovodný program. Od 13 hodin se zde uskuteční zápolení přípravek Slezského FC, opavské Slavie a Kylešovic. Hodinu nato předvedou ukázkový trénink basketbalové naděje a v 15 hodin se představí přípravky a žáci SFC.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies