oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava

Fotbalistům začal zimní dril

06.01.2016, autor Redakce | ÚVODNÍ FOTO: Deník / Petr Dušek
O P A V A – První den zimní přípravy mají opavští fotbalisté za sebou. Po úvodním pohovoru v kabině se tým přesunul na hřiště s umělým povrchem, kde trénink začal rozcvičkou, kterou vedl masér Tomáš Andrés. Ve skupince hráčů nechyběli ani nováčci Václav Mozol, Ondřej Pyclík, David Vacek, Adam Rolný a Matěj Helebrand.

„Jsem rád, že mohu být v Opavě. Věřím, že můj příchod se dotáhne do zdárného konce. Rád bych byl, aby se tak stalo na přestup,“ řekl nový hráč v opavské kabině Václav Mozol. Kolonie nováčků se může ještě rozšířit. „Potřebujeme útočníka typologicky podobného Zbyňku Pospěchovi,“ přiznal trenér Jan Baránek.

V tomto týdnu mají hráči fyzické testy v Prostějově. „Kvůli nim jsme upravili následující dva dny přípravy. Od příštího týdne přecházíme do normálního režimu,“ podotkl kouč. První přípravný duel je na programu už v sobotu, kde nás ve Vyškově čeká v rámci Tipsport ligy.

„V Tipsport lize máme před sebou zápasy s kvalitními soupeři. Účast v této soutěži vnímám pozitivně,“ svěřil se trenér Jan Baránek. Do přípravy se také zapojil už i Zdeněk Pospěch, naopak chyběl student Tomáš Mrázek a hráči, kteří v Opavě skončili jako Zbyněk Pospěch, Jan Svatonský a také Tomáš Čelůstka.

Ten se připravuje s ostravským Baníkem. „Je to stále náš hráč, pokud na testech neuspěje, bude působit na jaře v Opavě,“ řekl závěrem Jan Baránek.