oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 4.7., Nad
SFC Opava 
od  
 Olomouc
Preview: SFC Opava - Táborsko

V Městských sadech se představí Táborsko

14.04.2016, autor Redakce
O P A V A - Nepříjemný soupeř v sobotu od 19 hodin čeká fotbalisty Opavy. Na stadionu v Městských sadech se představí mužstvo Táborska, které je, alespoň dle jarních výsledků, poměrně nečitelné. V současnosti mu v tabulce Fotbalové národní ligy patří se sedmadvaceti body šestá příčka. Slezané jsou se čtyřbodovým odstupem na desáté pozici.

Když se Jihočeši v Opavě ukázali naposledy, hrál se zde jeden z nejkvalitnějších zápasů poslední doby. Gólově výživná přestřelka vyústila v remízu 3:3 a diváci se v ochozech rozhodně nenudili. Možná si i vy vzpomenete na hrubku stopera Davida Mikuly na půlicí čáře anebo dvojici dalekonosných projektilů Bosňana Adnana Džafiče, které skončily v opavské síti. Jednalo se zkrátka o druholigový nadprůměr a nejinak tomu bylo i ve druhém měření sil uplynulého ročníku na Soukeníku, kde se soupeři rozešli smírně po remíze 2:2. Opava zde dlouho vedla 2:1, ale táborský Traoré srovnal čtvrt hodiny před koncem. Úplně stejným výsledkem skončil i poslední vzájemný duel z podzimní části. V něm dokonce Slezané už vedli rozdílem dvou branek, ale opět Traoré s Cikuem ve druhé půli zařídili vyrovnání.

Jarní část Táborsku zatím příliš nevychází. V prvních třech duelech proti béčku Sigmy, Pardubicím a Varnsdorfu nevstřelilo gól, ale na druhou stranu ani žádný neobdrželo. Po trojici bezbrankových remíz sice přišlo vítězství na Žižkově proti Vyšehradu 3:2, ale hned v dalším domácím duelu proti Frýdku-Místku prohra 0:1. Rozhodnutí zařídil v jednašedesáté minutě bývalý hráč Hlučína Michal Skwarczek. Jihočeši především díky Adnanu Džafičovi měli několikrát blízko k vyrovnání, ale ani jednou se neprosadili. Gólově produktivní tak dokázali být pouze v jediném jarním utkání, a to ještě na půdě outsidera soutěže.

V útoku se tak nejspíš citelně projevily zimní odchody. Mužstvo opustil velezkušený forvard Miroslav Slepička a po něm také obávaný ostrostřelec Miloslav Strnad, jenž zamířil do Vyšehradu. I bez nich ovšem není táborská ofenziva bezzubá. Slezský FC by si měl dobře pohlídat cizince v dresu hostů. Ať už vynikajícího střelce ze střední vzdálenosti Džafiče anebo Albánce Elvista Cikua, kteří umí být góloví. Celek Táborska vede trenér Petr Frňka, který si před časem odskočil na neúspěšné angažmá do Baníku Ostrava, po němž se opět vrátil do Sezimova Ústí. Na závěr snad ještě jedna perlička. Po prohře s Frýdkem se zdá být téměř vyloučeno, že by táborský kouč dnes postavil do útoku Zdeňka Linharta, jenž namazal Skwarzckovi na jedinou branku a tristním výkonem přispěl k porážce. Frňka ho na tiskové konferenci nemilosrdně zkritizoval a jeho herní představení označil za neakceptovatelné.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies