oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Do Opavy míří Ústí nad Labem, urvou Slezané první jarní výhru?

30.04.2016, autor Redakce
O P A V A - Dočkají se opavští fotbalisté prvního jarního vítězství? Všichni si přejeme, aby se tak stalo. Sobotním soupeřem Slezanů bude ústecká Arma. Utkání v Městských sadech má úvodní výkop na programu v sobotu 30. dubna 2016 od 18 hodin.

Všichni máme jistě v živé paměti vzájemný podzimní duel. Tehdy Baránkovci prohrávali na soupeřově hřišti ve druhé minutě nastavení o dvě branky, přesto se domů vraceli s bodem díky hektickému závěru, ve kterém se trefili Dominik Simerský a Zbyněk Pospěch.

Ještě v zimní přestávce se v Ústí zaobírali postupovými myšlenkami. V souvislosti s Armou se v zimní přestávce skloňovala jména Jiřího Jarošíka a Martina Fenina, ani jeden ale na Městském stadionu nezakotvil.

Jarní výsledky nejsou v podání Severočechů zrovna nejlepší. Tým trenéra Petra Němce se z prvních tří bodů radoval až v minulém kole, když porazil Vyšehrad 4:1. „Po zápase už je mé hodnocení dobré, ale my jsme na začátku hráli hrozně. Uklidnila nás Miskovičova trefa a začali jsme hrát trochu ten fotbal, který jsme hrávali dříve,“ řekl po zápase pro klubový web trenér Petr Němec.

Pojďme nyní udělat krátkou sondu do kádru Army. V brance má pevnou pozici Zdeněk Zacharda, který nahradil místní ikonu Radima Nováka. Zacharda je původem z Teplic, ale ligu si nikdy nezachytal. V obraně momentálně nastupuje exteplický Lukáš Vaněk. Jeho stoperským parťákem je Adnan Zkuič, odchovanec bosenské Tuzly, který kopal i za Dubrovník.

Šanci dostává i místní odchovanec Michal Leibl a také Antonín Křapka, teprve dvaadvacetiletý zadák z Mladé Boleslavi, který má na svém kontě i osm prvoligových startů. Velkou osobností Severočechů je záložník Jan Martykán, který si vyzkoušel ligu i ve Slovácku. Hodně odehráno má také kapitán týmu Michal Zeman, který je kromě angažmá v Liberci je věrný Armě.

Ligové zkušenosti má také Richard Veverka, bývalý hráč Teplic. Jeden start, a to v dresu Mladé Boleslavi, si připsal Josef Eliáš. Střílení branek má v popisu práce útočník Tomáš Smola. Co se týká zajímavostí, svým fotbalovým životopisem zaujme Jan Králík. V sedmnácti letech byl na zkoušce v AC Milán, kopal v Ružomberoku, vyzkoušel si i jak chutná fotbal na Ukrajině, kde hájil barvy PFK Oleksandrija. Později se přes Žižkov dostal do Ústí nad Labem.

„Nečeká nás lehký zápas. Ale na jaře jsme ještě nevyhráli, s tím musíme něco udělat. Ústí musíme porazit,“ řekl kapitán SFC Opava Zdeněk Pospěch.

Utkání startuje v 18 hodin, a pokud se na něj nedostavíte osobně můžete jeho průběh sledovat díky textovému on-line přenosu na webu Onlajny.com.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies