oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 19.9., 4.kolo
SFC Opava 
od 16:30
 Dynamo ČB
Preview: Sigma Olomouc B - SFC Opava

Slezský FC se představí na půdě olomouckého béčka

16.05.2016, autor Redakce
O P A V A - Po víkendových bojích už zítra Fotbalová národní liga pokračuje dalším kolem. Zapojí se do něj také fotbalisté našeho áčka, kteří se v úterý 17. května od 17 hodin představí na půdě béčka Sigmy Olomouc, která se po sezoně jistojistě bude poroučet o soutěž níže.

Definitivně o tom rozhodlo poslední kolo naší nejvyšší fotbalové soutěže. První tým Olomouce sice doma rozdrtil Teplice, které mimochodem vedl bývalý opavský kouč David Vavruška, 6:0, ale vzhledem k tomu, že Příbram získala jediný potřebný záchranářský bod na půdě Jablonce za remízu 0:0, Sigma opět spadla do společnosti druholigových mužstev.

No, a protože áčko s béčkem nemůžou působit v jedné soutěži, čeká olomouckou rezervu sestup automaticky. Nyní je jen otázkou, zda do třetí ligy půjde sama anebo vezme někoho dalšího. Nyní ji patří poslední příčka tabulky a její pád se tedy zatím nikoho dalšího nedotýká. Pokud se však posune výše, Sigmu do nižší soutěže doprovodí tým, který skončí poslední. Momentálně je v ohrožení zejména čtrnáctý Vyšehrad, který sice disponuje jednobodovým náskokem, ale na druhou stranu má také zápas k dobru.

Olomoucké béčko naposledy nejtěsnějším možným rozdílem prohrálo v Sokolově a je velice složité odhadovat, kdo zítra nastoupí proti Opavě. A mužstvo má po neúspěšné sezoně a těžko říct, jestli někdo bude povolán. S největší pravděpodobností si ale proti Slezskému FC zahraje Jakub Habusta, který loni byl v Opavě na hostování. Za béčko pravidelně nastupoval třeba i Lukáš Buchvaldek, jenž v minulosti oblékal dres Hlučína.

Šanci nejspíš dostane také téměř dvoumetrový útočník Tomáš Chorý, kterého by si družina trenéra Jana Baránka měla velmi dobře pohlídat. Naši borci jsou v dobrém rozpoložení a namlsáni po sobotním vítězství 1:0 nad Pardubicemi. Souboj s Východočechy až v nastaveném čase rozhodl střídající Jakub Přichystal. Kouč Baránek by jinak měl mít k dispozici kompletní kádr.

Z utkání bude k dispozici textový on-line přenos.

Sestava Sigmy ze zápasu proti Sokolovu: Spurný – Texl, Rajnoch, O. Ševčík, Zahradníček – Hladík, Habusta, Kalvach, Richter (90. Smékal), Buchvaldek (90. Socha) – A. Ševčík (61. Yunis).Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies
 
×
Dnes v 16:30 |
Slezský FC Opava
SK Dynamo České Budějovice