oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava

Policie měla cvičení na Městském stadionu

09.06.2016, autor Redakce
O P A V A – Během úterního dopoledne proběhlo na fotbalovém stadionu v Opavě, cvičení speciální pořádkové jednotky Policie ČR. Její členové provedli několik cvičných zásahů, jak v sektorech pro domácí, tak hostující fanoušky.

„Šlo o akci, která směřuje k nové sezoně. Klub vyhověl požadavkům policie k možnosti absolvování tohoto cvičení,“ řekl technický ředitel Slezského FC Opava Jaroslav Rovňan.

„Společně se zástupci policie jsme prošli celý stadion, kde došlo ke zmapování aktuálního stavu. Policisté provedli také několik cvičných zásahů,“ prozradil Rovňan.

Výsledek úterního setkání jsou úpravy stadionu z hlediska bezpečnosti. „Začneme na nich intenzivně pracovat. Chceme podniknout veškeré možné kroky, a to ve spolupráci, jak s bezpečnostní agenturou, tak bezpečnostními složkami, aby se návštěvník fotbalových zápasů cítil v Opavě bezpečně,“ podotkl.

„Upraven bude také návštěvní řád stadionu, a to na základě odsouhlasení všech fotbalových profesionálních klubů v České republice. Jsme přesvědčeni, že těmito kroky se zvedne kultura při fotbalových zápasech,“ dodal technický ředitel Slezského FC Opava.