oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava

Fotbalová školička se na turnaji v Liberci neztratila

11.06.2016, autor Redakce
O P A V A – Nejmladší hráči Slezského FC se před nedávnem vydali na dalekou cestu směr Liberec, aby se na severu Čech zúčastnili turnaje ZELENCUP JUNIOR. Jak už z názvu vyplývá, pořádal ho bývalý vynikající ligový útočník Luděk Zelenka.

Naše sedmileté naděje po příjezdu strávily noc přímo v areálu v Českém Dubu, kde se turnaj konal. Opava měla k dispozici dva týmy, které se střetly s elitními českými kluby. Žluté družstvo postupně narazilo na Bohemians, Jablonec, Kolín, pražskou Spartu, Liberec, Viktorii Žižkov a v neposlední řadě také akademii Petra Voříška.

Kluci si vedli skvěle a pouze jedenkrát opustili hřiště v roli poražených. Ve všech ostatních utkáních soupeře přehrávali nejen individuálními dovednostmi, ale také v rychlosti a hlavně počtem vstřelených branek. Žlutí se propracovali až k souboji o celkové třetí místo, v němž narazili na Spartu. Pražané sice vsítili o jednu branku více, ale Opavané celkově podali skvělý výkon a jejich fanoušci si hned několikrát mohli zakřičet: Gól!

Modrý tým narazil na Bruntál, Jablonec, Mladou Boleslav, Liberec, Spartu, Solnici nebo Čáslav. I v kláních s těmito protivníky opavský potěr rozhodně nezklamal. Získal například skalp týmu z Mladé Boleslavi.

„Turnaj nám dal možnost setkat se s týmy, které normálně nepotkáváme, a ukázal nám, že v týmu SFC Opava rostou opravdu šikovní kluci. Všem hráčům bychom chtěli poděkovat za vzornou reprezentaci SFC a rodičům, kteří nás na turnaj přijeli podpořit, chceme také říci velké: Děkujeme!“ shodli se oba trenéři opavské fotbalové školičky Martin Jedlička a David Chmel.

Turnaje se zúčastnili tito hráči fotbalové školičky: Eliáš Barteska, Kryštof Bayer, Tomáš Božek, Tomáš Doleží, Daniel Foltýn, Ondřej Hubsch, Martin Hulva, Daniel Chmel, Tomáš Chovanec, Adam Jedlička, Bruno Kern, Kraštof Kern, Jáchym Klimeš, Šimon Miškev, Jan Racl, Richard Režnárek, Jannis Theodoru, Martin Věntus. Trenéři: Martin Jedlička a David Chmel.