oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava

Třináctka se představila na turnaji v Praze

23.06.2016, autor Redakce
O P A V A – Svěřenci trenérů Martina Kotaly a Marcela Klajmona z kategorie U-13 Slezského FC se před nedávnem vydali do Prahy, kde se zúčastnili turnaje pořádaným Bohemians Praha 1905. Mladí Slezané poměřili síly se špičkou své věkové třídy a zakončili sezonu.

Zápasy se hrály na velkém hřišti na 2 x 20 minut. Opava absolvovala čtveřici kvalitních utkání. Nejprve narazila na pražskou Duklu a prohrála 1:5. Porážkou v poměru 0:3 pak pro ni skončilo měření sil s Bohemians Praha 1905. „Na klucích se podepsalo brzké ranní vstávání a dlouhá cesta do hlavního města. I přesto jsme ale s Duklou a Bohemkou měli dobré herní pasáže a šance, které z našeho pohledu bohužel nebyly dotažené do zdárného konce, a proto to výsledkově nedopadlo,“ konstatoval trenér opavské třináctky Martin Kotala.

V dalších dvou utkáních již přišlo zlepšení. Byť duel se Spartou skončil třetí prohrou, tentokrát se skóre 0:2, tým se prezentoval kombinační hrou, kterou podpořily individuální schopnosti kluků.

„Tento zápas už bylo to, co jsme schopni realizovat na hřišti. Poslední klání s Baníkem Ostrava bylo zcela v naší režii. Soupeře jsme jen zřídka pustili na naši půlku hřiště, měli jsme lepší držení míče, individuálně jsme na tom byli lépe a i kombinační hra se nám dařila. Škoda jen toho, že jsme neproměnili více šancí,“ litoval kouč výběru U-13 a ještě dodal:

„Společně s Marcelem Klajmonem jsme se všemi hráči spokojeni, protože každý se snažil na hřišti odvést za sebe a pro tým maximum. A zároveň nás to opět utvrdilo v tom, že jsme schopni hrát svůj fotbal s kýmkoliv a že mužstvo má svou kvalitu sílu a předpoklady.“

Trenéry mohlo mrzet, že s mužstvem nejeli Martin Frey, Denis Kramář, Vojta Radoš, Tomáš Rataj a Jan Rozsypal, kteří byli na dovolené a na své spoluhráče by jistě měli pozitivní vliv. Místo nich tak dostali příležitost kluci z dvanáctky Petr Katschmarz, Vojta Petzuch a Nikola Zavadil, a to i zásluhou kvalitně odehrané sezony. Všichni v náročné zkoušce příjemně překvapili. Proti týmům ze špičky se rvali o každý míč, prosazovali se individuálně a aktivně se zapojovali do kombinační hry celého mužstva.

Po fotbalových povinnostech přišla na řadu také zábava. Hráči si prošli památky v centru Prahy, odkud se přesunuli do Aquapalace Praha v Čestlicích a podívali se například i do Vodního světa. „Věřím, že si to kluci užili a že to byla velmi příjemná odměna za jejich výkony a snahu v letošní sezoně. Tu definitivně zakončíme společným posezením v pátek 24. června i s rodiči,“ zakončil Martin Kotala.

Mužstvo SFC Opava U-13 vyrazilo do Prahy ve složení:
Brankáři: Šimon Makovický, Dominik Plodzieň, Štěpán Vícha
Hráči: Jaromír Blažej, Denis Hais, Šimon Henčl, Radim Hrbáč, Jan Jelen, Petr Katschmarz, Lukáš Kollek, Radim Kovář, Matyáš Latzel, Lukáš Manderla, Mikuláš Martiník, Patrik Péter, Vojta Petzuch, Philipp Skront, Ondra Sprinz, Martin Škrobánek, Dalibor Večerka, Nikola Zavadil, Tonda Žižka.

Výsledky SFC Opava U-13:
SFC Opava – Dukla Praha 1:5, branka Opavy: Jan Jelen.
SFC Opava – Bohemians Praha 1905 0:3
SFC Opava – Sparta Praha 0:2.