oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Pohár je tady, Opava míří do Petřkovic. Cílem je postup

29.07.2016, autor Redakce
O P A V A – První soutěžní zápas sezony před sebou mají fotbalisté Slezského FC. V sobotu 30. července se od 17 hodin představí na hřišti v Petřkovicích, kde je čeká první kolo MOL Cupu.

„Bereme to jako první soutěžní utkání, co jsme spolu. Jednoznačně chceme postoupit a naladit se na ligu prodloužením vítězné šňůry. Chceme se prezentovat stejnou hrou, jakou bychom rádi využívali v každém utkání,“ říká opavský kouč Roman Skuhravý.

Třetiligové Petřkovice si v předkole domácího poháru poradily s Petrovicemi, kde zvítězily v poměru 2:1. Teď se mohou těšit na druholigový výběr Slezského FC. Ten se naposledy v Petřkovicích ukázal v ročníku 2005/2006 v krajském přeboru. Zápas tehdy skončil smírně 1:1 a ze současných hráčů opavského kádru si jej pamatuje Jan Žídek.

„Do Petřkovic pojedeme v sestavě, která nám vykrystalizovala v přípravných utkáních. Máme všechny hráče konkurenceschopné a vyrazíme ve třinácti lidech. Dopoledne nám hraje béčko, což využijeme k tomu, aby byli všichni rovnoměrně zatížení,“ vysvětluje trenér Slezského FC.

V bráně Petřkovic je jedničkou bývalý gólman ostravského Baníku Antonín Buček. Na lavičku se přesunul další bývalý baníkovec Radim Wozniak. Poměrně známým jménem je i Zdeněk Staněk, jenž také prošel ostravským klubem a dlouho dělal kapitána v tehdy třetiligovém Frýdku-Místku.

„O Petřkovicích mám pouze kusé informace. Jakým způsobem doplnili kádr, jaká je velikost tamního hřiště a podobně. Předpokládáme, že jsme pro soupeře velká motivace. Nebudeme to mít jednoduché. Domácím se musíme vyrovnat v radosti, chuti a nasazení, které určitě budou mít,“ uvědomuje si Skuhravý.

„Detailnější informace nemáme, ale ne že bychom chtěli soupeře podcenit. Jedeme tam se záměrem vyzkoušet si na hráčích, jakým způsobem dokáží reagovat na hru soupeře, kterého podrobně neznají z naší analýzy,“ dodává.

Utkání prvního kola MOL Cupu startuje na hřišti v Petřkovicích v sobotu 30. července od 17 hodin.

Stadion na mapěPro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies