oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
pátek 5.8., 2.kolo
SFC Opava 3
Dukla 0
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 
10:15
 SFC Opava

Jursa trefil výhru a čeká na svačinu. Žiďas je asi šetřílek, směje se

31.07.2016, autor Redakce
P E T Ř K O V I C E – Čekání na gól v Petřkovicích se táhlo. První poločas skončil bez branek a po změně stran dokonce domácí trefili břevno. Po hodině hry si však odražený balon našel Tomáš Jursa a povedenou střelou zpoza šestnáctky do šibenice zařídil postup Slezanů do druhého kola MOL Cupu.

„Byl to klasický pohárový zápas. Nastoupil proti nám nahecovaný soupeř, který hodně běhal a bojoval. V první půli nám dělalo strašný problém se s tím ztotožnit. Chyběl nám pohyb, zakončení… Zkrátka naše hra. Nehráli jsme jako v přípravě,“ uvědomuje si právě Jursa.

První půle Opavským vůbec nevyšla, strhla se v kabině o přestávce velká bouřka? „Řekli jsme si, že ve druhém poločase musíme změnit absolutně všechno a druhá půle už byla lepší. Soupeř ale stále hrozil. Výborný výkon podle mě předvedl brankář Laso (Kryštof Lasák – pozn. red.), kdy to jednou vyškrábl z tyčky a podruhé z břevna. V utkání nás hodně podržel,“ chválí mladého brankáře.

Nemohlo výkon opavského celku ovlivnit úzké hřiště? „Nevím. Docela úzké hřiště jsme měli i na soustředění, ale tam to šlo. Nevím, jestli jsme byli nervózní, nebo co. Kdybychom dali gól v 10. minutě, zbijeme domácí úplně, jenže se nám to nepodařilo,“ mrzí opavského středopolaře.

Jeho čas přišel přesně v 66. minutě, kdy rychle zpracoval odražený míč a napálil jej nechytatelně pod břevno. „Bylo štěstí, že mi to tam padlo. Jinak bychom asi do půlnoci nedali gól,“ usmívá se.

Gól Jana Žídka? Zásluha celého týmu, on jen slízl smetanu

Zdálo se, že míč do sítě tečoval clonící hráč domácích. Jak to viděl autor branky? „Právě nevím, jestli jsem slyšel své kopnutí, nebo teč. Byl tam odražený balon, já jsem si to sekl a samozřejmě mou první myšlenkou bylo vystřelit. Naštěstí to tam padlo. Jsem za to rád, ale hlavně, že jsme postoupili, protože kdyby se to nepovedlo, bylo by to špatné,“ ví dobře.

S přibývajícím časem nervozitu nepociťoval. „Soupeř byl nahecovaný a šlo o to, kdy mu dojdou síly. Od 70. minuty jsme byli na míči jen my. Oni hrozili z brejků. Musíme však zlepšit finální fázi. Zápas nám ukázal, že potřebuje větší pohyb. Víc se tlačit do šestnáctky a valit to tam ze stran,“ hlásí sedmadvacetiletý záložník.

Nyní se Opavští musí připravit na start druhé nejvyšší soutěže. „Jsem rád, že máme Olomouc v prvním kole, protože nám to ukáže, na čem jsme. Lepší než kdybychom hráli s Vanďákem nebo Vlašimí, kde bychom potřebovali vyhrát. Nemáme co ztratit, ale jedeme tam samozřejmě uspět,“ pokračuje.

Je aktuálně Jan Žídek po své neskutečné trefě z vlastní poloviny hřiště v opavské šatně hitem? „Pořád čekáme, že donese něco do kabiny, protože ho zná celá republika a ještě se nám za to neodměnil. (směje se) Byl to gól, který zařídil celý tým a on si to akorát celé vychutnal. Čekáme na občerstvení, ale furt nic. Nevím, jestli je to takový šetřílek, nebo co,“ uzavírá Tomáš Jursa v dobrém rozmaru.

 
×
Dnes v 10:15 |
SK Sigma Olomouc B
Slezský FC Opava