oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 2.7., příp.
SFC Opava 2
Pov. Bystrica 2
středa 6.7., příp.
SFC Opava 
11:00
 Jastrzebie

Slezský FC rozhodl ve druhé půli. Bylo vidět, že to kluky baví, těší Skuhravého

11.08.2016, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
Šumperk – Slezský FC zvládl i druhého kolo MOL Cupu na půdě Šumperku, kde nakonec zvítězil jednoznačně v poměru 4:1. Navzdory tomu, že prohrával a musel skóre otáčet. Opavský kouč Roman Skuhravý byl spokojen především s druhým poločasem, který jeho výběr zvládl perfektně.

Když to vezmeme kolem a kolem, zjistíme, že Opava pod vedením nového trenéra ještě neprohrála. V součtu přípravných, pohárových a druholigových utkání jsme na čísle deset. „Vůbec to tak nevnímám. Každý pozitivní výsledek umocňuje naši práci, ale nějaké série absolutně neřeším. Utkání pro mě bylo důležité s ohledem na sobotu. Jasně jsme si řekli, že oba zápasy chceme výsledkově zvládnout,“ říká na úvod Roman Skuhravý.

Šumperk začal bez respektu a dokonce se dostal na chvíli do vedení. Neuběhlo však ani deset minut a středeční opavský kapitán Marko Radić hlavou srovnal na 1:1. Po změně stran už to byl koncert Slezanů, kteří třemi góly otočili skóre, a další tutovky zahodili.

„Dokážu pochopit, že byl rozdíl mezi prvním a druhým poločasem. V úterý jsme měli dva tréninky a v první půli jsme měli – ne že špatný pohyb, kluci pracovali – ale pohybovali jsme ve špatných prostorech, pomalu jsme pracovali s míčem a nevyhledávali jsme si tlak do šestnáctky. Součinnost nebyla taková jako ve druhém poločase, kdy kluci zrychlili hru a jednoznačně bylo vidět, že je to baví. Na druhou stranu se trochu potýkáme s produktivitou,“ mrzí trenéra Slezského FC.

Pohárové tažení pokračuje. Opava smetla Šumperk rozdílem tří branek »

V základní sestavě Opavy se objevil navrátilec František Metelka, jinak hrající asistent trenéra divizní rezervy. „Čekali jsme na příležitost a Frantovi musím vyseknout poklonu. Pro mě je důležité vědět, že když se u někoho vyskytne zdravotní problém, můžu kdykoliv sáhnout po Frantovi a nebudu se bát postavit jej od první minuty. To je pro mě fantastické zjištění, proto jsem chtěl, aby v klubu byl,“ chválí zkušeného borce.

V sobotu čeká Slezany domácí derby s Frýdkem-Místkem „Soupeř změnil trenéra a trochu se mi tam vkrádá malá nečitelnost, s čím přijede nový kouč. Soustředíme se však na svou hru a v tomhle utkání zvlášť. Chceme zápas zvládnout maximálním nasazením a herní kvalitou. Zároveň ale moc dobře víme, že nás nečeká nic jednoduchého. Očekáváme hlubší blok, a nepříjemné standardky soupeře. Pozor si musíme dát na brejkové hráče jako je Šumský, který je ve výborné formě,“ hlásí Skuhravý.

„Je to první zápas před našimi fanoušky. Konečně se dostaneme domů, těšíme se a budeme dělat všechno proto, abychom utkání zvládli,“ dodává na závěr.