oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
čtvrtek 23.7., Nad
SFC Opava 
od 18:00
 Olomouc
Preview: Znojmo – SFC Opava

Slezský FC míří na jih Moravy, prověří jej Znojmo

18.08.2016, autor Redakce
Opava – Fotbalisty opavského áčka čeká výjezd na nepříliš oblíbenou půdu Znojma. Oba soupeři mají po dvou kolech na kontě shodně čtyři body a také skóre je podobné. U Jihomoravanů to je 6:3, zatímco Opava vstřelila o jeden gól méně. Dá se tedy očekávat vyrovnaná bitva, která startuje v pátek 19. srpna od 18:30.

Znojmo na úvod stejně jako Opavu čekal soupeř, který ještě v minulém ročníku působil v první lize. S Baníkem doma remizovalo 1:1, ale blíže k vítězství měli Ostravané. V případě opavského vystoupení na Andrově stadionu v Olomouci zápas skončil totožným výsledkem, třebaže za delší konec tahali hosté. Během minulého víkendu se Znojemští představili ve Vlašimi, které nasázeli pětku a vyhráli 5:2.

„Soupeři i nám se úvodní dvě kola povedla, takže očekávám, že páteční utkání bude mít zajímavé parametry. Musíme se na něj dobře připravit. Znojmo zdobí výborná přechodová fáze po soupeřově ztrátě balonu. Má také nebezpečné standardky. Je potřeba, abychom celých devadesát minut zvládli v maximálním nasazení,“ řekl kouč Slezského FC Roman Skuhravý.

Opavě celek z jihu Moravy dlouhodobě nesedí. Svědčí o tom například výsledky z uplynulé sezony. Na svém hřišti Znojmo Slezský FC porazilo 3:1 a v Opavě vyhrálo 3:2. V novodobé historii druhé ligy dokázali opavští borci s tímto soupeřem nejlépe remizovat.

Ve znojemském klubu je hned několik hráčů, na které by si svěřenci trenéra Romana Skuhravého měli dávat pozor. Mužstvo Moravanů šlape dobře směrem dopředu. A to i z toho důvodu, že ve středové formaci působí hned několik šikovných záložníků.

Zmínit můžeme například Radima Nepožitka, který v minulosti hostoval také ve Slezském FC. Jeho výkonnost ve Slezsku ale byla kolísavá, chytil se až právě při hostováních ve Znojmě, kde se dokonce stal jednou z opor a v sezoně 2012/2013 svému celku pomohl k historickému postupu do nejvyšší soutěže.

Zajímavou postavou je také odchovanec zlínského fotbalu Lukáš Motal. Uplynulý ročník strávil zejména na lavičce náhradníků Zlína, ve Znojmě ovšem bude jeho úloha poněkud jiná. Důležitou postavou je také chorvatský záložník Njire, jenž vyrovnával proti Baníku, anebo Šumbera. Našemu výběru se určitě vyplatí pohlídat oba znojemské útočníky Rybičku s Ledeckým, kteří zatím vstřelili po dvou gólech, i když je třeba přiznat, že všechny své zásahy zaznamenali při gólově plodné výhře 5:2 ve Vlašimi.

Trenér Znojma Radim Kučera, jenž v minulosti nejen hrával za Opavu, ale fungoval také jako asistent u Jana Baránka, při rozhovoru na internetových stránkách znojemského klubu Slezskému FC zalichotil. Vidí ho totiž jako černého koně Fotbalové národní ligy. Zároveň věří, že návštěva na stadionu ve Znojmě se bude podobat té, která přišla na Baník, a opět překoná hranici dvou tisíc diváků.

„Bude to zajímavý souboj. Mohla by být atmosféra jako proti Baníku. Určitě přijedou fandové Opavy, věřím, že nás přijde podpořit i hodně našich fanoušků. Kdyby byla návštěva 2000, bylo by to perfektní,“ komentoval pro znojemský web Radim Kučera.

Zápas na znojemské půdě začíná v pátek 19. srpna od 18:30 a průběh utkání můžete sledovat díky textové on-line reportáži na webu Onlajny.com.

Stadion na mapěPro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies