oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 2.7., příp.
SFC Opava 2
Pov. Bystrica 2
středa 6.7., příp.
SFC Opava 
11:00
 Jastrzebie

Fendrich se červené nebál, vychytal nulu a čeká jej pokuta. Zaplatí rád

20.08.2016, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
Znojmo – Na první vychytané čisté konto v opavském dresu čekal brankář Vilém Fendrich jen tři kola. Kdo by to byl řekl, že se mu podaří udržet nulu na stadionu silného Znojma. Přesně tak se ale stalo, a protože jeho spoluhráči nasázeli jihomoravskému soupeři tři góly, slavili společně cenné vítězství v poměru 3:0.

Opava takřka po dvou letech zvítězila ve venkovním utkání. Vy jste v týmu nový a tu dobu jste nezažil, ale jak to vnímají hráči v kabině?
Je to super, jeli jsme tady s tím, že chceme uspět, což se nám povedlo. Ještě k tomu ve výsledku 3:0, takže nyní panuje velká spokojenost. Nesmíme si ale myslet, že jsme vyhráli a všechno přijde samo. V dalším utkání nás čeká Ústí a my musíme jít krůček od krůčku.

Oproti úvodním dvěma zápasům jste brzy neinkasovali...
Ale na začátku jsme nehráli optimálně, Znojmo bylo v prvním poločase fotbalovější. My jsme měli štěstí, že jsme z tentokrát z první šance dali gól my, což nám hodně pomohlo.

Těsně před prvním gólem jste zasáhl útočníka Ledeckého a domácí publikum volalo po vašem vyloučení. Jak jste situaci viděl?
Těžko říct. Šel jsem do souboje s domácím útočníkem a trochu jsem jej štrejchnul. Útočník si ale balon píchl směrem k praporku, takže si myslím, že rozhodčí mohl ukázat i žlutou kartu.

Neobával jste se, že rozhodčí vytáhne červenou?
V tu chvíli mě to ani nenapadlo. V daný moment jsem řešil to, co přijde. Bylo to na rozhodnutí rozhodčího a ten mi dal žlutou.

Z následného přímého kopu zazvonil Svozil na břevno. To jste měl pod kontrolou, nebo jste se modlil, ať míč neskončí v bráně?
Věděl jsem, že to gól asi nebude. Jen jsem nevěděl, zda to půjde od břevna ven, nebo ne.

Neusnout na vavřínech a pokračovat v jízdě

V 58. minutě jste přišli o lídra týmu Zdeňka Pospěcha. Jak citelná to je ztráta?
Je to jeden z našich klíčových hráčů, navíc kapitán. Uvidíme, co ukáže lékařská prohlídka. Pro tým je to velké oslabení.

Krátce nato ale zvýšil na 2:0 Smola a hned se dýchalo lépe, že?
Určitě. Dali jsme sice gól na 2:0, jenže hned vzápětí jsme mohli inkasovat. Je to pro nás ponaučení do příště, že když budeme vést, nesmíme usnout na vavřínech, pokračovat v tom dál a neinkasovat.

Udržel jste první nulu v Opavě. V kabině vás asi spoluhráči zkasírují, že?
Nějaký ceníček tam je, do kabiny budu muset něco dát. Nevím přesně, jaká tam je suma, ale něco padne určitě. (směje se)

Takové placení ale člověka moc nebolí, že?
Jasně, je to vždycky příjemné. (směje se)

Po třech kolech má Opava sedm bodů a minimálně do neděle bude v čele celé soutěže. To je vskutku snový začátek sezony...
Je to krásný start. Už když jsem tady přišel, jsem viděl, že tým má sílu. Prokazovali jsme to také v přípravě, ale soutěž je něco jiného. Jsem rád, že nám to takhle zatím vychází. Na druhou stranu jak jsme raketově vystoupili, stejně rychle můžeme spadnout. Chce to dál pokračovat v jízdě, které máme.