oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 2.7., příp.
SFC Opava 2
Pov. Bystrica 2
středa 6.7., příp.
SFC Opava 
11:00
 Jastrzebie

Slezský FC zahájil spolupráci se Slavií

02.09.2016, autor Redakce
Opava – Slezský FC se dohodl na spolupráci s opavskou Slavií. Zatím na mládežnické úrovni přípravek. Zájem rodičů a malých dětí o fotbal v opavském klubu je velký a počty mládežníků v jednotlivých družstvech jsou omezeny. To je ovšem jen jeden z důvodů vzájemné spolupráce.

Vzhledem k tomu, že každý klub má ve svých týmech určitý počet míst, které může mladými hráči zaplnit, nemusí se dostat na všechny. „Slavia volná místa má a hráči, které už k nám vzít nebudeme moci, mohou hrát tam. Tohle se zatím týká přípravek, ale v budoucnu by to takto mohlo fungovat i v dalších věkových kategoriích,“ líčil generální manažer Slezského FC Alois Grussmann.

„Jedná se o způsob spolupráce, která by opět mohla oba kluby posunout kupředu. Je výborné, že oba stadiony jsou kousek od sebe. Domluvili jsme se na tom, že Slavia bude moci využívat halu anebo také hřiště s umělou trávou za tribunou G. Trenéři jednotlivých kategorií si budou vyměňovat informace a budou mít dobré povědomí o tom, jak na tom který hráč právě je,“ dodal Grussmann.

Formu spolupráce si pochvalují také ve Slavii. „Takto jsme přivedli zhruba čtrnáct nebo patnáct dětí. Ve věku okolo šesti let ne všechny děti mohou být tak sportovně zdatné. Změnit se to ovšem může velmi rychle. Nejde nám o výkonnost ale o to, aby děti u fotbalu zůstaly. Pokud by nedostaly prostor, mohly by jednoduše přejít na jiný sport a s fotbalem by skončily,“ vysvětloval předseda opavské Slavie Petr Čelůstka.

„Není to tak, že by k nám dítě přišlo a do Slezského FC by mělo zavřenou cestu. Je to právě naopak. Trenéři jsou v kontaktu a druhá strana si ho k sobě může vytáhnout. Rozhodně nelpíme na tom, aby dítě u nás zůstalo. Pro náš klub jde skutečně o vynikající možnost spolupráce. Naši mládežničtí trenéři se mohou učit od těch zkušených ve Slezském FC a získané informace mohou přenést do svých tréninků. Budeme moci používat i halu a umělku. To jsou věci, díky kterým se v mládežnických kategoriích můžeme rozvíjet,“ doplnil Čelůstka.