oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 2.7., příp.
SFC Opava 2
Pov. Bystrica 2
středa 6.7., příp.
SFC Opava 
11:00
 Jastrzebie

Naši fanoušci byli skvělí! Potřebujeme vás na Vlašim, vzkazuje kouč Skuhravý

15.09.2016, autor Redakce
Opava – S Baníkem jsme prohráli 0:3. Výsledek je ale krutý. Kluci špatně nehráli, jak říká opavský trenér Roman Skuhravý, své si poctivě odpracovali. V době, kdy začala mít Opava navrch, přišlo zbytečné vyloučení Viléma Fendricha a gól Hlinky z trestného kopu. Slezský FC snažil i v deseti, bohužel vyrovnat se mu nepodařilo.

„Šli jsme do rizika, chtěli jsme vyrovnat, bohužel nám to nevyšlo. Dva góly padly do naší sítě, kdy jsme hráli vabank,“ řekl trenér Roman Skuhravý, člověk, který se zdejším regionem nemá nic společného, nicméně skvěle zapadl.

Opavě vdechl atraktivní tvář, velké gesto pak udělal tím, že odmítl nabídku z ligové Dukly. Nemusíme přehánět, ale opavští fanoušci si ho oblíbili. „Víte, liga je liga, mohl jsem mít lepší smlouvu, ale na to já nikdy nehrál. Svou roli mohla sehrát rodina, manželka by byla ráda, kdybych byl každý den doma. Jsme spolu ale jednadvacet let a ví, jak to cítím, i proto byla pro, abych v Opavě pokračoval. Rodina mě podpořila,“ svěřil se Roman Skuhravý.

„Opava mi dala šanci opět trénovat v profi fotbalu, přišlo mi neférové jít jinam. S vedením jsme se na něčem domluvili, a to já chci dodržet. Vím, že jsem se rozhodl správně,“ podotkl bývalý prvoligový fotbalista.

Derby s Baníkem mělo ligové parametry. „Tohle utkání bylo vyvrcholením. Stojím si za tím, že bylo úžasné. Tohle se může stát jen tady v tomto regionu. Hrajete přípravu někde na vesnici a přijde na vás 400 fanoušků. Máte trénink a oni za vámi přijdou, to je něco úžasného,“ pochvaloval si Roman Skuhravý a dodal: „Od začátku, co jsem zde přišel, jsem deklaroval, že chceme hrát pro diváky. Středeční zápas byl toho vyvrcholením, když člověk vidí celý sektor hostí ve žlutém, zahřeje ho to u srdce.“

Výsledek 3:0 je sice jednoznačný, ale Baníku hodně pomohlo vyloučení Viléma Fendricha. „K tomu, jakým způsobem Vilda chyboval ve dvou zápasech s Ústím a na Baníku, se musíme společně s trenérem brankářů dopracovat. Věděli jsme, že nás v Ostravě čeká emočně náročné utkání, všichni byli v obrovském očekávání a měli touhu uspět. Základním cílem bylo dohrát utkání v jedenácti lidech, což se nám nepodařilo,“ smutně konstatoval trenér.

Hráče ale po derby chválil: „Pracovali na maximum. Chápu, že fanoušci byli zklamaní výsledkem. Za jejich skvělou podporu nebyli odměněni. Byl bych rád, stejně tak jako i kluci v kabině, aby nás přišli v sobotu povzbudit proti Vlašimi. Nebude to jednoduché utkání. Čeká nás dobře kondičně připravený soupeř, který je šikovný směrem nahoru a dobře brejkově založený. Ale my to zvládneme. Potřebujeme, aby nám fanoušci pomohli. Jsem přesvědčený, že tady tři měsíce na něčem pracujeme a porážka s Baníkem by nás neměla zlomit,“ podotkl Roman Skuhravý.

K dosavadnímu startu v Opavy ve Fotbalové národní lize Roman Skuhravý řekl: „To, že se nám fantasticky povedl vstup do sezony, se nečekalo. Když jsme si na jejím startu dávali cíl, současných jedenáct bodů bychom tehdy brali všemi deseti. Herním projevem, kterým jsme se zatím prezentovali, se nasadila laťka hodně vysoko. Dobře vím, že sezona je dlouhá, byl bych proto velmi nerad, kdyby se naše podzimní vystoupení hodnotila podle zápasu s Baníkem.“

Roman Skuhravý věří, že fanoušci si cestu na stadion najdou i přes porážku v Ostravě. „Sám jsem zvědavý, jak fanoušci zareagují na středeční porážku. Strašně bych byl rád, aby věděli, že hráči pracují od začátku na sto procent. Děláme chyby, ale to k fotbalu patří. Chceme, aby jejich přízeň zůstala stejná. Přál bych si, abychom vyprodali i opavský stadion, a to nejen v zápase proti Baníku,“ zdůraznil trenér Slezského FC Opava.