oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 7.6., 28.kolo
SFC Opava 
od 15:00
 Slovácko
Ohlasy po zápase: Dynamo - Opava

Půjčené dresy? Ty nás nerozhodily, má jasno kapitán Žídek

06.10.2016, autor Redakce
České Budějovice – Ve vypůjčených dresech domácího Dynama museli zápas na jihu Čech odehrát opavští fotbalisté, které do utkání delegát nepustil ani v jedné ze dvou sad dresů. Slezané si tak museli vypůjčit budějovické dresy. Ty jim ale štěstí nepřinesly. „Byly nám trochu větší, ale to nás nemůže rozhodit. Nebudeme se na to vymlouvat,“ hlásí opavský kapitán Jan Žídek.

Co chybělo k tomu, abyste si z jihočeské metropole odvezli body?
Prospali jsme první poločas. Myslím si, že kdybychom byli v první půlce stejně aktivní jako v té druhé, určitě bychom neprohráli. Když se nám povedlo ve druhé půli vyrovnat, sedm minut před koncem dostaneme smolný gól, když si sami do branky tečujeme lehkou střelu.

I když vás nešťastný závěr může mrzet, domácí mohli rozhodnout už dříve, kdyby přidali druhý gól z několika šancí...
To máte pravdu. Šance soupeře byly dány naší zbytečnou pasivitou, nehráli jsme svou hru. Chyběl nám hlavně pohyb.

Samotný začátek se vám však povedl, měli jste v prvních pěti minutách dvě nadějné šance.
Zkusili jsme domácí překvapit tím, že jsme hráli na tři obránce. Prvních pět minut to fungovalo výborně, měli jsme dvě příležitosti. Mysleli jsme si, že to půjde samo. Ubrali jsme na pohybu a aktivitě. Škoda ztracených bodů.

Vy jste měl při zápase štěstí, že jste si nevstřelil vlastní gól. Oddechl jste si při těsných situacích?
Docela jo (usmívá se). Bylo to těsné. Šel jsem do skluzu, trošku mi podjela noha a míč šel pár decimetrů vedle naší branky.

Co znamená porážka v Českých Budějovicích pro další průběh sezony?
Nic vážného. Mohli jsme tady jenom získat, v tabulce pravdy máme nadále +6. Teď hrajeme doma, tam chceme zase potvrdit naši pozici. Nechceme ztrácet body doma a vozit něco z venku. Myslím, že jsme zatím zanechali dobrý dojem.

Panuje po třetině soutěže v opavských řadách nadále spokojenost?
Rozhodně. Škoda posledních dvou venkovních zápasů, kdy jsme nebyli horší, ale výsledkově to nevyšlo. Jdeme si za svým cílem, ten stále platí.

Televizní duel jste museli odehrát v půjčených dresech, protože ty vaše vám rozhodčí neschválil. Nemohlo vás to ovlivnit?
Nemyslím si. Možná leda, když jsme se to dozvěděli, byli jsme trošku nervózní. Navíc nám ty dresy byly trošku větší. Ale to nás nemůže rozhodit a vymlouvat se na to nedá.

Reportáž z utkání »Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies