oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 7.6., 28.kolo
SFC Opava 
od 15:00
 Slovácko
Očima trenéra Skuhravého

Prohra na jihu Čech? Nejméně povedené utkání venku, tvrdí kouč

06.10.2016, autor Redakce
České Budějovice – Slezský FC domácí tvrz českobudějovického Dynama nedobyl. Jihočeši po další výhře prodloužili šňůru neporazitelnosti na Střeleckém ostrově, naopak Opavští schytali krutou prohru. Domácí totiž vstřelili rozhodující gól na 2:1 v době, kdy se Slezané nadechovali k obratu. Jak duel hodnotí kouč Opavy Roman Skuhravý?

„Odehráli jsme nejméně povedené na hřišti soupeřů. Měli jsme se docela dobrý vstup do zápasu, kdy jsme si v prvních pěti minutách vytvořili dvě velké příležitosti. Od šance domácích, kdy to nevyřešili na zadní tyči, jsme byli nezvykle pasivní. Hráli jsme bez balonu, hodně jsme se zatáhli, což vyústilo v branku soupeře,“ mrzí Romana Skuhravého.

Po změně stran ale Opavští díky Jursovi srovnali skóre a následně bušili do obrany Jihočechu. „Ve druhém poločase už se to blížilo tomu, co chceme hrát a podle mého názoru jsme domácí přehrávali. Paradoxně v době, kdy to vypadalo, že saháme po vítězství, jsme dostali nešťastnou branku, kdy jsme domácí nechali dát dlouhý balon, krajní obránce měl neaktivní přístup a po tečované střele to bylo 2:1,“ konstatuje trenér Slezského FC.

Opavští v úvodu vsadili jen na tři obránce. „Když si to vyhodnocuji teď po zápase, chtěli jsme mít větší aktivitu a dopadlo to přesně obráceně. Dá se to říct i tak, že to, co jsem zvolil za taktiku do první půle, nebylo úplně šťastné. To říkám teď po zápase. Až se podívám na video, třeba mi to ukáže něco jiného,“ pokračuje Skuhravý v hodnocení zápasu.

„V mých očích jsme byli po změně stran aktivnější. Víc jsme kombinovali, dostávali jsme se do předbrankového prostoru. Z toho pramení, že vám soupeř někdy frnkne. Domácí takhle hrají bez rozdílu doma i venku. Připravovali jsme se na to, ale bohužel,“ krčí rameny.

Opava tak v tabulce přenechala Českým Budějovicím třetí příčku. „Gratuluji domácím k výhře. Kluci jsou samozřejmě zklamaní, ale v kabině jsem jim říkal, že jedeme dál. Před námi je ještě dvacet zápasů, ve kterých se může stát cokoliv,“ dívá se dopředu Roman Skuhravý.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies