oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 31.5., 26.kolo
FK Teplice 2
Slezský FC Opava 2
středa 3.6., 27.kolo
SFC Opava 
od 18:00
 Bohemians 1905
Preview: SFC Opava – Táborsko

Opava vyzve Táborsko, do Slezska míří i Tomáš Mrázek

14.10.2016, autor Redakce
Opava – Druhý tým v řadě z jižních Čech čeká na opavské fotbalisty. Po Českých Budějovicích narazí Opava na Táborsko, tentokrát se ale bude hrát v Městských sadech. Zápas má úvodní výkop na programu v sobotu 15. října od 18 hodin.

Svěřenci kouče Petra Frňky naposledy zaskočili jednoho z favoritů soutěže – ostravský Baník. Pod remízou 2:2 se jedním gólem podepsal ještě nedávno opavský útočník Tomáš Mrázek. „Nebyl to špatný zápas. Oba týmy si vytvořily několik šancí, utkání mohlo klidně skončit 6:6. Škoda, že jsme dvougólový náskok nedotáhli do vítězného konce,“ uvedl Tomáš Mrázek.

Ke svému gólu řekl: „Tentokrát jsem z minima vytěžil maximum. Měl jsem jednu šanci, ze které jsem dal branku.“ Do Opavy zavítá rád. „Bude to pro mě specifický zápas, ale už se těším,“ přiznal Mrázek.

Táborsko během rozehraného ročníku přišlo o jednoho z klíčových hráčů. Ibrahim Traore zamířil do ligového Zlína. I bez něj ale mají Jihočeši sílu. V záloze tvrdí muziku fotbalista s albánským pasem Elvist Ciku. Rodák ze Skadaru kopal v Karviné, na jih Čech se dostal přes polské Katowice. Nebezpečný směrem dopředu je také další cizinec Adnan Džafič.

Táborsko má ale i další zahraniční hráče, a to Slováky Petera Mráze a Ivana Ciferského. O místo na slunci se rve Gruzínec George Alaverdashvili a Bosňan Krsta Dordević. Ale Táborsko, to nejsou jen zahraniční fotbalisté.

V brance má pevné místo Michal Toma, někdejší opora Vlašimi. Pilířem defenzivy je někdejší hráč olomoucké Sigmy Aleš Nešický a hanácké kořeny má i středopolař Lukáš Kalvach. Opomenout nejde ani záložníka Marka Hovorku. Fotbalistu, který prošel například Jabloncem, Českými Budějovicemi nebo ústeckou Armou.

Táborsko momentálně okupuje jedenáctou příčku Fotbalové národní ligy. „Zvedáme se, určitě se posuneme výše,“ je přesvědčen Tomáš Mrázek.

Slezané jdou do zápasu s jasným cílem. „Máme za sebou pohár a utkání s Táborskem jsme rozhodně neupřednostňovali. V sobotu chceme vyhrát,“ řekl trenér Opavy Roman Skuhravý, který bude postrádat vedle dlouhodobě zraněného Zdeňka Pospěcha také útočníka Tomáše Smolu, jehož do hry nepustí karetní trest.

Sobotní utkání startuje na stadionu v Městských sadech v 18 hodin. Pokud nevyrazíte podpořit opavské fotbalisty osobně, můžete jim držet palce na dálku díky textovému on-line přenosu.

Sobotní bulletin? Velký rozhovor s Romanem Skuhravým

V tradičním zápasovém zpravodaji se můžete těšit na obsáhlé interview s opavským koučem Romanem Skuhravým, který se rozpovídal o angažmá ve Slezském FC, specifickém opavském prostředí, vlivu Zdeňka Pospěcha na jeho profesi a fotbalu obecně.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies