oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 31.5., 26.kolo
Teplice 
od 14:00
 SFC Opava
V poháru jdeme na Plzeň

Opavu čeká pohárový svátek, ve Slezsku se představí Plzeň

17.10.2016, autor Redakce
Opava – Velký zápas čeká v rámci MOL Cupu fotbalisty Slezského FC. Los jim totiž do osmifinále poháru přisoudil pořádně atraktivního soupeře. Ve Slezsku se představí jeden z nejúspěšnějších českých klubů současnosti – FC Viktoria Plzeň. Utkání je na programu ve středu 26. října 2016. Čas výkopu, který byl úředně stanoven na 15 hodin, se na základě kompromisu obou klubů posunul na 16:30.

„Po dlouhé době se v Opavě představí ligové mužstvo. Hráči i fanoušci se mohou těšit na atraktivního soupeře. Věříme, že po x letech bude zase plný stadion,“ přeje si technický ředitel Slezského FC Jaroslav Rovňan.

Západočeši z losu kdovíjak nadšení nejsou. „Do Opavy jsme si nepřáli jet. Minule jsme byli v Hlučíně, teď si podobnou cestu zopakujeme. Na druhou stranu v Opavě je fotbalové prostředí a myslím si, že přijde hodně lidí,“ řekl v rozhovoru pro Českou televizi šéf sportovního úseku Viktorie Plzeň František Mysliveček.

Opavská kabina se těší, přeje si vyprodat stadion

„Z losu mám nepopsatelné dojmy. Když jsem viděl, že Sparta bude hrát ve Zlíně, trochu mě to zaskočilo. My ale máme Plzeň, navíc doma. Je to pro nás odměna za práci, kterou tady odvádíme. Věřím a jsem přesvědčen, že bude vyprodáno,“ hlásí opavský obránce Tomáš Čelůstka.

Po losu byl spokojen také srbský útočník v barvách Opavy Nemanja Kuzmanović. „Je to krása. Přál jsem si hrát doma, což se mi splnilo. Navíc přijede jeden z nejlepších mančaftů v Česku. Budeme hrát na svém stadionu před našimi fanoušky, kteří si takového soupeře zasloužili. Los jsem stihl v televizi na poslední chvíli. S kluky z kabiny už si ale píšeme. Všiml jsem si, že Plzeň nemá radost z dlouhého výletu. Zkusíme ji potrápit,“ slibuje Kuzmanović.

Opavští fotbalisté si proti úřadujícímu českému šampionovi zahráli v rámci tehdejšího Ondrášovka Cupu relativně nedávno. V roce 2010 Slezané v úvodním utkání prohráli v Plzni 0:3, v domácí odvetě pak ukopali cennou remízu 3:3. Ze současného kádru Opavy si na duel proti Viktorii pamatuje záložník Jan Schaffartzik, jenž zasáhl coby střídající hráč do prvního zápasu.

„Hráli jsme tehdy ještě ve starých Štruncových sadech proti Horvimu a spol. Domácí zápas jsem strávil na lavičce,“ vrací se zpátky opavský odchovanec. „Zaprvé jsem rád, že hrajeme doma před našimi diváky a nemusíme nikde jezdit. Zadruhé jsem chtěl někoho z trojlístku Sparta, Slavia, nebo Plzeň. Jsem rád, že se to mně i ostatním vyplnilo. Těším se na zajímavý zápas,“ dodává Schaffartzik.

Na velký fotbalový svátek se těší také trenér Roman Skuhravý. „Slibuji, že se budeme rvát o dobrý výsledek, ale také hrát otevřený fotbal. Moc bych si přál, aby byl vyprodaný stadion,“ sní kouč Slezského FC.

Vstupné na pohárové utkání s Plzní je stanoveno takto. Na hlavní tribunu (A) – jednotné vstupné 100 Kč, na ostatní tribuny (F, G, H) – jednotné vstupné 80 Kč. Permanentní vstupenky platí i na pohárová utkání. Spuštěn bude předprodej lístků. O místě a času budeme brzy informovat.

Další osmifinálové dvojice: Bohemians Praha 1905 – FK Králův Dvůr, FC Zbrojovka Brno – FC Vysočina Jihlava, FC FASTAV Zlín – AC Sparta Praha, MFK Karviná – FK Dukla Praha, SK Slavia Praha – FK Litoměřicko, FK Mladá Boleslav – FC Hradec Králové, FC MAS Táborsko – FC Slovan Liberec.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies