oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 31.5., 26.kolo
FK Teplice 2
Slezský FC Opava 2
středa 3.6., 27.kolo
SFC Opava 
od 18:00
 Bohemians 1905
Očima trenéra Skuhravého

Druhá nula v řadě. Skuhravý: Vážím si toho, že jsme nedostali gól

23.10.2016, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Vítkovice – Fotbalisté Slezského FC neodehráli na stadionu v Ostravě-Vítkovicích kdovíjak povedený zápas, přesto si nakonec odvezli všechny tři body. Remízové derby s domácím výběrem rozhodla po půlhodině hry tečovaná střela Jana Schaffartzika. Trenéra Opavy Romana Skuhravého tak mohla těšit kromě výhry nula v kolonce inkasovaných branek.

„Bylo to remízové utkání. Jediným pozitivem je, že máme tři body. Jinak jsme odehráli asi nejméně povedený zápas. Neměli jsme pohyb, byli jsme pomalí s míčem. Kombinace byla pomalá,“ kroutí hlavou kouč Slezanů.

Na druhou stranu opavská obrana podruhé v řadě neinkasovala ani jeden gól. Jak se říká, nedostaneš – neprohraješ. „Vážím si toho, že jsme nedostali branku. Přežili jsme začátek, kdy byli domácí aktivnější,“ přiznává Skuhravý.

Remízovou bitvu rozhodla jediná branka, o kterou se s pomocí teče jednoho z domácích postaral opavský záložník Jan Schaffartzik. Ten se mimochodem trefil už posedmé v letošním ročníku Fortuna národní ligy. „Dali jsme šťastnou branku, a proto jsme vyhráli. Utkání se mi ale z naší strany nelíbilo,“ tvrdí trenér Slezského FC.

Jak duel hodnotil nový vítkovický kouč Martin Pulpit? „Utkání bylo remízové. Rozdíl byl ve zkušenostech některých hráčů a v kompaktnosti. Samozřejmě Opava je v budování kádru dál, tady se vše chystalo v létě narychlo. Myslím si, že v utkání byly tři zlomové momenty. Naše neproměněné gólové situace v prvním poločase, individuální chyba hráče a následná tečovaná střela na 0:1 a třetím momentem samozřejmě vyloučení hráče v 60. minutě. Pak jsme již nebyli dopředu tak nebezpeční,“ přiznává Pulpit.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies
 
×
Dnes v 18:00 |
Slezský FC Opava
Bohemians 1905