oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
čtvrtek 23.7., Nad
SFC Opava 
od 18:00
 Olomouc
Preview: SFC Opava – Sokolov

Opavu čeká poslední domácí bitva podzimu. Do Slezska míří Sokolov

11.11.2016, autor Redakce
Opava – Máme tady poslední domácí zápas podzimu. V našem krásném stánku se představí Baník Sokolov. Tým, kterému v tabulce Fortuna národní ligy patří s osmnácti body desátá příčka. Utkání startuje v sobotu 12. listopadu už v 16:30!

Naposledy se Sokolovští představili na domácím trávníku proti ostravskému Baníku a na místní poměry před rekordní diváckou návštěvou uhráli bezbrankovou remízu. Jinak Sokolov už pět zápasů v řadě nepoznal radost z vítězství.

„Do Sokolova přijela Ostrava jako favorit, od první minuty to naplňovala. Měli jsme tam na začátku při dvou šancích obrovské štěstí, kdyby šli hosté do vedení 1:0, zřejmě by tady zvítězili. Celý první poločas jsme byli pasivní, bylo to kvalitou soupeře. Za podzim nás tady ani venku nikdo takhle nezatlačil, ani Olomouc. Stála proti nám obrovská kvalita. Ve druhém poločase jsme měli jen jednu šanci, gólman ji skvěle zlikvidoval. Museli bychom mít obrovské štěstí, abychom vyhráli. Jsme hrozně rádi za bod, protože na víc jsme podle mě ani neměli,“ řekl po utkání trenér Sokolova Jiří Dreiseitl.

Sokolovský Baník prošel v létě změnami. Skončili zkušení hráči jako například František Dřížďal nebo David Čada. Posledně jmenovaný se dokonce ucházel o angažmá v Opavě, ale na krátkém testu neuspěl. Skončil i útočník Rostislav Šamánek. Nejpodstatnější změna ale proběhla na trenérském postu. Daniela Šmejkala, jenž zamířil do Teplic, nahradil Jiří Dreiseitl.

V kolonce příchodů zaujal návrat osmadvacetiletého záložníka Petra Glasera. Bývalý hráč pražské Sparty se do Baníku vrátil oklikou přes Brno a Karvinou. O tom, že mu angažmá na západě Čech svědčí, dokazuje letošní sezona, ve které už zaznamenal sedm branek. Z olomoucké Sigmy zamířil do Sokolova záložník Ondřej Ševčík.

Co se týká nejvytíženějších hráčů, mezi ně patří bezesporu pětatřicetiletý brankář Jaroslav Belaň, který působil už také v Bohemce, Ružomberoku, Mostě nebo Blšanech. Záda mu kryje Radek Dvořák s označením I. V týmu je totiž ještě Radek Dvořák II., hrající na postu obránce. Hodně zkušeností, i těch prvoligových, má na svém kontě Vít Vrtělka. Bývalý hráč Zlína se do Sokolova dostal přes Ústí nad Labem. V týmu je pak i několik mladých fotbalistů.

Velkým znalcem sokolovského prostředí je asistent Romana Skuhravého Josef Dvorník, který dres Baníku v minulosti oblékal. „Fotbal v Sokolově se od té doby hodně změnil. Současný tým už několik zápasů nevyhrál, ale kvalitu má. Soupeř se momentálně potýká se špatnou koncovkou, nemá gólového útočníka. Jednoduché utkání nás však rozhodně nečeká,“ řekl Josef Dvorník.

Úvodní výkop sobotního zápasu je stanoven na 16:30, přijďte podpořit opavské fotbalisty! Z utkání bude připraven také podrobný textový on-line přenos.

Zapojte se do mikulášské nadílky

Opava – Slezský FC pokračuje v mikulášské tradici, kdy chce společně s Vámi zpříjemnit pobyt dětem ve Slezské nemocnici v Opavě. Budeme rádi, když nám v této snaze pomůžete.

Jak? V době utkání se Sokolovem, které je na programu v sobotu 12. listopadu od 16:30, bude možnost ve fanshopu zanechat drobné dárky. Radost dětem jistě uděláte pastelkami, fixami, omalovánkami, vystřihovánkami, stolními hrami, malými stavebnicemi, plyšovými hračkami a dalšími drobnostmi.

Akci samozřejmě podpoří také hráči Slezského FC. „Jsem moc rád, že klub touto sympatickou akcí pravidelně pomáhá Slezské nemocnici. Myslím si, že děti ocení každý drobný dáreček,“ říká obránce Jan Žídek.

„Věřím, že nám pomohou i naši skvělí fanoušci. Rád bych je poprosil, aby se zapojili a podpořili dobrou věc,“ dodává za celou kabinu opavský kapitán.

Návštěva opavských fotbalistů se stala každoroční tradicí. Klub touto sbírkou podporuje společně s fanoušky dětské oddělení Slezské nemocnice v Opavě více než sedm let.

Jak již bylo zmíněno, dárky pro děti ve Slezské nemocnici můžete zanechat ve fanshopu při posledním domácím podzimním utkání se Sokolovem.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies