oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava

Mladíci Slezského FC skončili druzí v Raškovicích

19.12.2016, autor Redakce
Opava – Nabitý turnaj v nové krásné hale v Raškovicích u Frýdku-Místku mají za sebou mladí hráči Slezského FC z kategorie U 13, kteří v konkurenci dalších devíti týmů obsadili celkově druhé místo. Mužstvo získalo také individuální ocenění, když byl Petr Katschmarz vyhlášen nejlepším hráčem celého turnaje.

Základní skupina pro opavské mladíky začala nejlépe, jak vůbec mohla. Po výborném výkonu se jim totiž povedlo porazit silný Hlučín v poměru 7:0. Soupeře se několikrát podařilo rozebrat akcemi až do prázdné brány. Následovala výhra nad polským Row Rybnik 2:1, v němž omladina SFC inkasovala až deset vteřin před koncem. Rozjetí Opavané se poté střetli s domácím výběrem starších žáků a zvítězili 3:0. Poslední skupinový duel s modrým týmem Frýdku-Místku pro Slezský FC nic neřešil, jelikož první místo měl už jisté.

Kluci k utkání nepřistoupili příliš dobře a protivníkovi podlehli 1:5. Tato facka však mladým fotbalistům prospěla, v semifinále proti fotbalově skvěle vybavenému polskému Zabrze se blýskli výborným výkonem a vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem.

„Tento zápas byl určitě nejdramatičtější v celém turnaji, jediný gól dal pět minut před koncem Vojta Petzuch. Ve finále jsme narazili na do té doby suverénní bílý tým Frýdku-Místku. I když jsme se ujali vedení už po pěti vteřinách zásluhou Filipa Valy, tak soupeř byl nakonec nad naše síly a skóre otočil na vysoké skóre 6:2,“ komentoval trenér opavské třináctky Radim Maloch.

„Nemůžu ale říct, že bychom hráli finále nějak špatně. Soupeř byl prostě lepší a zaslouženě celý turnaj vyhrál. My jsme až na poslední zápas ve skupině odehráli velmi dobrý turnaj a zaslouženě na kvalitním turnaji obsadili druhé místo. Nejlepším hráčem turnaje byl navíc vyhlášen náš hráč Petr Katschmarz,“ doplnil Maloch.

Výsledky SFC Opava U 13 na turnaji v Raškovicích

Základní skupina:
SFC – Hlučín 7:0. Branky: Pastyřík 2, Krömer 2, Chládek, Pejša, Petzuch.
SFC – Rybnik 2:1. Branky SFC: Chládek, Petzuch.
SFC – Raškovice 3:0. Branky: Krömer 2, Vala.
SFC – Frýdek-Místek (modří) 1:5. Branka SFC: Krömer.

Vyřazovací fáze:
Semifinále:
SFC - Zabrze 1:0. Branka: Petzuch.
Finále: SFC – Frýdek-Místek (bílí) 2:6. Branky SFC: Vala, Krömer.

Celkové pořadí turnaje

  1. Frýdek-Místek (bílí)
  2. SFC Opava
  3. Hlučín
  4. Zabrze
  5. Rybnik
  6. Karviná
  7. Frýdek-Místek (modří)
  8. Uničov
  9. Vítkovice
  10. Raškovice

Slezský FC na turnaji v Raškovicích reprezentovali:

Horní řada zleva: Lukáš Katschmarz (vedoucí týmu), Filip Vala, Filip Chládek, Matěj Krömer, Alan Sotorník, Matyáš Thimel, Radim Maloch (trenér).
Spodní řada zleva: Šimon Pastyřík, Sebastian Pejša, Vojtěch Petzuch, Petr Katschmarz.